Kompetentna kancelaria prawna twoją pomocą przy kredycie frankowym

Kredyty frankowe i problemy z nimi spowodowały wielość spraw w zakresie prowadzenia postępowań przeciwko bankom. Kancelarie prawne wyspecjalizowały się w pomocy ” frankowiczom „.

Na czym polega problem osób, które zaciągnęły zobowiązania we frankach?

W czasie, kiedy ponad pół miliona Polaków decydowało się na kredyty frankowe stopa procentowa oferowana przy tego typu zobowiązaniach była dużo korzystniejsza niż przy kredytach złotówkowych. Sytuacja wyglądała następująco około 2 % wynosiło oprocentowanie kredytów we franku i 6% w złotówkach. Podkreślić należy, że kurs franka był również stabilny, co jeszcze bardziej zachęcało do tego rodzaju zobowiązań. Sytuacja się zmieniła, gdy okazało się, że Szwajcarski Bank Narodowy obniżył główną stopę procentową, co spowodowało umocnienie się kursu franka w stosunku do złotówki i tym samym duży wzrost w wysokości rat. Spowodowało to problemy finansowe wielu kredytobiorców, a analitycy nie prognozują zmian w tym zakresie w najbliższej przyszłości.

Pomoc frankowiczom, oferowana przez kancelarie prawne

Kancelaria prawna zwykle oferuje szeroką i różnorodną pomoc osobom z takim kredytem. Oczywiście decydując się na konkretne biuro warto wcześniej zapoznać się z ofertą rynkową i wybrać najlepsze według naszej analizy. Radca prawny zazwyczaj oferuje:

  • bezpłatną, rzadziej płatną analizę umowy kredytowej
  • analizę wielkości kredytu, biorąc pod uwagę wyliczenia dotyczące nadpłaconych rat
  • rozważenie tak zwanego odwalutowania kredytu, co oznacza spłatę kredytu w złotówkach, zgodnie ze stawką Libor
  • przeanalizowanie strategii procesowej w kierunku zwrotu nadpłaconych rat kredytu, opłat dotyczących ubezpieczenia niskiego wkładu, usunięcia z umowy klauzul indeksowanych czy usunięcia z umowy klauzul abuzywnych
  • rozważenie możliwości unieważnienia umowy kredytowej.

Czy warto skorzystać z usług kancelarii prawnych?

Oczywiście, że kancelaria prawna i jej pomoc to dobry wybór. Jest on właściwie konieczny w przypadku, gdy raty kredytu są obciążeniem dla budżetu kredytobiorcy. Należy pamiętać, że raty ulegają przedawnieniu po 10 latach od zaistnienia konkretnej. Warto również dokonać dobrego wyboru kancelarii, zwracając uwagę na doświadczenie w zakresie kredytów frankowych, kompetencje, skuteczność i koszty.

Poprzedni artykułCertyfikat normy ISO 9001:2015- system zarządzania jakością w Twojej firmie!
Następny artykułCzym kierować się przy wyborze sprężarki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj