Dlaczego warto korzystać z pomocy księgowej?

Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma czynnościami, które często wykraczają poza zakres naszej wiedzy, umiejętności, a nawet czasu. Oprócz zarządzania firmą należy prowadzić stałą księgowość, dzięki której można rozliczać się z urzędem skarbowym i dzięki temu prowadzić legalną spółkę. Księgowość to bardzo rozległa tematyka i nie każdemu potrzebna jest wiedza dotycząca wszystkich przepisów oraz umiejętność rozliczania spółek, jeśli prowadzimy działalność jednoosobową. Jeśli wiemy o tym, że prowadzenie księgowości jest ponad nasze siły, to możemy uzyskać pomoc od biura rachunkowego, które całą papierologię związaną z rozliczeniami załatwi za nas. Biuro księgowe będzie również w stanie doradzić, co zrobić w nagłych sytuacjach podatkowych i jak rozwiązań daną sprawę.

Zalety oddania księgowości do biura rachunkowego

Jeśli cała papierkowa robota nas przerasta, to z pomocą przychodzi biuro rachunkowe i księgowe EuroPiM, które w całości rozliczy Twoją działalność gospodarczą. Prowadzenie książki przychodów i rozchodów, kadry i płace, weryfikacja wniosków oraz wysyłka VAT, JPK itp. itd. Dla Ciebie to przede wszystkim oszczędność czasu, którego i tak jest mało podczas prowadzenia działalności. Możesz oddać całą mroczną stronę działalności do biura rachunkowego i mieć czas na odpoczynek lub na przykład poszukiwanie nowych klientów. Wsparcie fachowców to również ważna zaleta. Zawsze w razie problemów wystarczy jeden telefon, a biuro rachunkowe i księgowe EuroPiM rozwieje wszelkie wątpliwości. Korzystanie z biura rachunkowego i księgowego zapewnia również bezpieczeństwo z zakresu braku rozliczeń. Jeśli coś pójdzie nie tak, to odpowiedzialność spada na biuro, które rozliczało daną firmę.

Jak oddać księgowość komuś innemu

Oddanie księgowości zewnętrznej firmie wiąże się również z mniejszymi kosztami. Zatrudnienie pracownika to koszt minimum 2,5 tysiąca złotych, a koszt księgowości jest często mniejszy dziesięciokrotnie. Sprawdza się to szczególnie w mniejszych firmach oraz tych o charakterze jednoosobowej działalności. Oddanie firmy w ręce biura rachunkowego i księgowego nie wymaga żadnych większych kombinacji i operacji. Wystarczy skontaktować się z biurem i wybrać odpowiadający nam zakres usług. Biuro rachunkowe i księgowe EuroPim już od pierwszego dnia współpracy poprowadzi Twoją firmę na szczyt i spowoduje, że urząd skarbowy lub ZUS nigdy nie stanie Ci na drodze.

Źródło zdjęć: freepik.com

Poprzedni artykułZwrot podatku z zagranicy – jak go otrzymać?
Następny artykułFrezowanie CNC – gdzie stosować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj