Krzesła biurowe do kancelarii prawnej – co brać pod uwagę przy wyborze

Kancelarie prawne to miejsca o wysokim prestiżu, gdzie liczy się jakość i wygląd gabinetu. Wszystko jest projektowane z dużą dokładnością, a styl pomieszczenia powinien być stonowany i elegancki. Cały wystrój powinien być raczej w odpowiednich kolorach, takich jak czarny, brązowy, beżowy, szary czy biały. Na pewno takie materiały jak drewno, skóra czy chromowane powierzchnie, nadadzą pomieszczeniu prestiżu. Styl ma budzić zaufanie, spokój i ma podkreślać prestiż miejsca, a także jest pierwszym punktem budowania wizerunku kancelarii prawnej.

Większość klientów w kancelarii zwraca uwagę na wyposażenie i dokonuje wstępnej oceny. Gabinet kancelarii prawnej może być w stylu nowoczesnym lub klasycznym i są one dopuszczalne w tym wypadku. Zasada podstawowa to meble wysokiej jakości, solidne i eleganckie. Najważniejsze elementy wyposażenia takiego gabinetu to duże biurko, fotel gabinetowy, szafy i komody na dokumenty i ewentualnie niewielki stół konferencyjny przy którym siedzi się większą grupą lub podpisuje umowy.

Solidny fotel gabinetowy to ważny element wyposażenia kancelarii prawnej

Krzesła biurowe w gabinecie kancelarii prawnej to meble z których korzysta się cały dzień. Fotel gabinetowy to element wyposażenia najczęściej przeznaczony dla osoby przyjmującej klientów, która siedzi za biurkiem. Dlatego musi być tak samo elegancki, co wygodny i ergonomiczny. Liczy się tutaj regulowana wysokość fotela, zmienny kąt oparcia, ruchome podłokietniki. Krzesło tapicerowane skórą naturalną lub ekologiczną będzie zdecydowanie pasowało do wystroju gabinetu. Fotele gabinetowe w skórze licowej lub w eko-skórze mogą kształtem przypominać tradycyjny fotel biurowy lub mieć zabudowane boki i głębsze siedzisko. Mechanizm jezdny może być wykonany z polerowanego aluminium, a podłokietniki z aluminium pokrytego skórą lub w całości skórą. Jeśli chce się zachować elegancki charakter kancelarii, najlepiej zdecydować się na materiał skórzany, który kojarzy się z tego typu miejscami. Niezależnie od tego czy będzie to fotel w klasycznych kolorach czy biel, a nawet bordo, musi komponować się z kolorem mebli w pokoju.

Jakie wskazówki przydadzą się przy wyborze takiego fotela?

Taki fotel oczywiście musi być ergonomiczny, aby siedzenie na nim nie było przykrym obowiązkiem. Ale takie samo znaczenie ma jego design. Wspomniana skóra to bezpieczny kierunek. Jednak fotel gabinetowy dla kancelarii prawnej może być też ze zwykłego materiału, ale najlepiej aby miał jednolitą strukturę i odpowiednią bryłę. Nowoczesne fotele poliestrowe to siedzisko i podłokietniki jako jeden element w kształcie łódki i do tego oparcie, a tylne boki pozostają bez zabudowania. Fotel w graficie lub czerni o takim kształcie i zwartej strukturze materiału to dobry wybór do nowoczesnego wystroju kancelarii. Nie każda kancelaria to czarne lub brązowe meble drewniane i skóra. Ważny aby fotel nie miał niepotrzebnych ozdobników i siateczki, które pasują bardziej do zwykłych krzeseł biurowych. Unika się wyrazistych wzorów i mocnych kolorów, które pasują do mniej formalnych okoliczności. Materiały powinny być gładkie. 

Podsumowując, przy wyborze fotela gabinetowego dla kancelarii prawnej, bierze się pod uwagę:

  • elegancki materiał jak na przykład skóra 
  • stonowane kolory, pasujące do reszty mebli w gabinecie 
  • materiał powinien być gładki 
  • ergonomię i regulację fotela 
  • klasyczny lub nowoczesny wygląd

Tekst sponsorowany: Profesjonalne meble biurowe i gabinetowe – 10office.pl

Poprzedni artykułZakres obowiązków biura rachunkowego w Warszawie
Następny artykułCzym zajmuje się kancelaria transportowa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj