Sprawy rozwodowe w Polsce: z jakiego powodu Polacy rozwodzą się najczęściej?

Z roku na rok rośnie liczba rozwodów w Polsce. W ostatnim czasie ponad 30 tys. par zdecydowało się na rozwód. Z roku na rok rośnie liczba małżeństw z krótkim stażem, które się rozwodzą. Z jakiego powodu Polacy najczęściej się rozwodzą?

Przyczyny rozwodów w Polsce 

Większość rozwodów w Polsce kończy się bez orzekania o winie. W aż 70% rozwodów sędzia nie wskazuje winnego. Najczęściej małżonkowie decydują się na rozwód, deklarując przy tym, że przyczyną jest niezgodność charakterów. Szczególnie w czasach pandemii wiele małżeństw zakończyło się rozwodem, gdyż okazało się, że gdy małżonkowie mieli czas dla siebie, to nie mieli o czym ze sobą rozmawiać. Kolejnym powodem rozwodów w Polsce jest zdrada. W takim przypadku wiele osób osób zdradzonych żąda rozwodu z orzeczeniem o winie. Przyczyną rozwodu jest również alkoholizm lub narkomania, jednak w takim przypadku najczęściej kobiety nie decydują się na rozwód z orzeczeniem o winie, gdyż chcą zakończyć małżeństwo jak najwcześniej. 

Czy warto wynająć adwokata rozwodowego?

Rzeczywiście pomoc dobrego prawnika rozwodowego jest wręcz wskazana. Adwokat rozwodowy będzie reprezentował Wasze interesy przed sądem. Pomoże też przygotować się do sprawy i jednocześnie istnieje większa szansa, że rozwód szybciej się zakończy. Warto zapoznać się z informacjami na stronie: mediana.sos.pl i uzyskać pomoc w trakcie sprawy rozwodowej. Jeżeli decydujecie się na sprawę rozwodową z orzeczeniem o winie, to wynajmijcie specjalistów rozwodowych, którzy pomogą zebrać dowody. Jednocześnie będą Was reprezentować przed sądem, co ograniczy Wasz stres. 

A może mediacja rozwodowa?

Jeżeli chcecie rozwieść się bez orzekania o winie, a jednocześnie nie potraficie się porozumieć, to doskonałym wyborem będzie mediacja rozwodowa. Podczas takiej czynności mediator wspiera każdą ze stron. Pomaga wypracować najlepsze rozwiązanie dla każdego z małżonków. W ten sposób małżonkowie będą mogli porozumieć się w sprawie opieki nad dziećmi czy podziału majątku. Mediacja odbywa się w bezstresowej atmosferze. Każdy z małżonków będzie mógł się wypowiedzieć i zostanie wysłuchany. Mediator nie ocenia, pomaga jedynie dojść do porozumienia, a dzięki temu można rozwiązać ważne kwestie i rozwieść się bez nadmiernych napięć.         

Poprzedni artykułJakie są korzyści z monitoringu wierzytelności dla Twojej firmy?
Następny artykułLista obecności w pracy – na co zwrócić uwagę podczas prowadzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj