Jak oszczędzać pieniądze podczas inflacji?

Szalejąca inflacja – poznaj 5 sposobów by zaoszczędzić pieniądze.

Szalejąca inflacja jest jedną z najwyższych w historii i coraz więcej osób zaczyna odczuwać jej skutki. Nieustanne wzrosty cen za produkty i usługi spędzają sen z powiek wielu ludzi i sporo osób zastanawia się jak mogą zminimalizować skutki obecnej inflacji.

Oto 5 sposobów które pokażą Ci w jaki sposób choć trochę uchronić swoje pieniądze podczas rosnącej inflacji. Historia kołem się toczy i już mieliśmy do czynienia z inflacją, zatem jak się do niej przygotować?

Obserwuj budżet

Jeśli na co dzień kontrolujesz i obserwujesz swój budżet jesteś bardziej świadomy tego na co wydajesz swoje pieniądze i co się z nimi dzieje. Jesteś świadomy tego jaki jest przepływ pieniędzy gdy ciągle kontrolujesz swoje dochody, wydatki czy oszczędności. Przed zakupami sprawdź wszystkie dostępne gazetki promocyjne. Często przeglądając np. gazetkę Biedronki możemy ograniczyć wydatki nawet o 100 zł podczas jednych zakupów.
W czasie rosnącej inflacji warto skupić się na tej kwestii i zadbać przede wszystkim o własną świadomość. Starać się unikać zbędnych wydatków a te konieczne ponosić tylko kiedy naprawdę musimy ponieść wydatek.

Pomyśl zanim kupisz

Żyjemy w czasach konsumpcjonizmu i jest to wygodne, bo do tej pory mogliśmy sobie pozwolić na co chcieliśmy bez większego zastanowienia się. Miliony złotych wydane na marketing i reklamę mają na celu wzbudzić pożądanie danego produktu u konsumenta. Reklamy atakują nas z każdej strony tylko po to abyśmy coś kupili.

W dobie nadchodzącej inflacji warto przed zakupem nie ulegać pokusom i dobrze przemyśleć zakup. Lepiej kupować produkty, które są trwałe, niedrogie lub droższe a sprawdzone i pewne. Warto przed zakupem sprawdzić promocje i okazje cenowe i spośród takich samych produktów wybrać ten najtańszy.

Unikaj kredytów i subskrypcji

Rosnące stopy procentowe to nic dobrego dla kredytobiorcy. Waluta traci na wartości więc koszty kredytów nieubłaganie rosną. Jeśli nie musimy, najlepszym sposobem jest po prostu unikanie kredytu.

Podobnie sprawa ma się z subskrypcjami czy to na platformę muzyczną czy serwis z filmami lub grami. Często opłacamy subskrypcje nawet z nich nie korzystając. Warto więc przejrzeć swoje wydatki i anulować nieużywane subskrypcje.

Inwestuj w aktywa

Podczas inflacji waluta idzie w dół. Warto mieć zainwestowane pieniądze w aktywa takie jak mieszkanie, działki czy inne nieruchomości gruntowe, złoto, srebro, a nawet bitcoina. Warto zainwestować w kilka elementów jeżeli mamy na to środku.

To od nas zależy w co zainwestujemy, w dobie globalnej inflacji dużo większą wartość od pieniądza będą miały rzeczy niematerialne.

Zwiększ swoje zarobki

Nieustanny rozwój powinien przyświecać każdemu bez względu na inflację w kraju czy na świecie. Powinniśmy bez przerwy dążyć do tego aby zwiększać swoje zarobki. Bo wiadomo, że więcej zarobionych pieniędzy to mniejsze odczucie wzrostów cen z tytułu inflacji.

Postarajmy się zatem rozwinąć własny pomysł, pójść po podwyżkę a może nawet zmienić branżę? Szalejąca inflacja to też możliwość rozwoju własnego pomysłu, zbudowania lepszego miejsca, czy wbicia się na rynek z powodu upadku konkurencji.

Poprzedni artykułCzym jest employee advocacy?
Następny artykułCzy moda biurowa to tylko garnitur? Lavard udowadnia, że nie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj