Czym kierować się przy wyborze sprężarki?

Kompresory śrubowe i łopatkowe to najpopularniejsze rodzaje sprężarek, których zadaniem jest podwyższenie ciśnienia gazu lub wymuszenie jego przepływu. Sprężarki w czasie pracy generują dużą ilość ciepła, które musi być odprowadzone. Znajdują szerokie stosowane w przemyśle przy napędzie narzędzi – jak wiertarki, szlifierki, klucze pneumatyczne i młoty a także przy piaskowaniu, malowaniu natryskowym i pompowaniu opon samochodowych oraz w gospodarstwach domowych przy codziennym zastosowaniu, jak odkurzacze, suszarki do włosów czy wentylatory.

Niski koszt pracy i efektywność energetyczna w sprężarce śrubowej

Sprężarki śrubowe charakteryzują się modularnością, jakością działania, efektywnością energetyczną, niskimi kosztami pracy i utrzymania oraz łatwością instalacji i obsługi. Dzięki temu stanowią nie tylko finansową inwestycję, ale gwarantują dostarczanie wysokiej jakości taniego sprężonego powietrza. Decydując się na śrubowy kompresor powietrza, warto wybrać model cichy i przyjazny środowisku, co można osiągnąć przez zmniejszony pobór mocy i zastosowaniu łatwo utylizowanych materiałów. Dzięki włącznikowi zmniejszany jest pobór energii, ponieważ sprężarka działa tylko wtedy, kiedy jest potrzebna.

W ofercie BP Techem znajdują się sprężarki śrubowe z wydajnym system wentylacji, które pozwalają na pracę urządzenia nawet w temperaturze otoczenia 45⁰C. Dzięki optymalnemu chłodzeniu, temperatura powietrza wzrasta o około 8⁰C. Pionowa konstrukcja zaworu ssącego powoduje zwiększenie wydajności mechanicznej. Sprężarki te charakteryzują się łatwym dostępem do punktów serwisowych, a system separacji powietrze/olej pozwala na zwiększenie niezawodności pracy.

Cenisz bezawaryjność? Wybierz łopatkową sprężarkę powietrza!

Bezpośredni napęd i prosta konstrukcja sprężarki łopatkowej gwarantuje bezawaryjność pracy nawet przez 100 000 godzin. Dzięki samokompensacji łopatek, można aż czterokrotnie wydłużyć pracę! Łopatkowy kompresor powietrza nie posiada przekładni i pasków klinowych, co zapewnia wyjątkową trwałość konstrukcji – przełożoną na 10-letnią gwarancję.

Łopatkowe sprężarki powietrza oferowane przez BP Techem posiadają system zmniejszania wewnętrznego ciśnienie do wartości 2 bar, tym samym ograniczają zużycie energii aż do 20%. W układzie sprężającym znajdują się trzy podstawowe zespoły: stojan, wirnik i zestaw łopatek. Pod wpływem siły odśrodkowej, łopatki wysuwają się i chowają w trakcie obrotu wirnika, w zależności od ich położenia względem stojana.

Sprężarki należą do najpopularniejszych urządzeń na rynku i wykorzystywane są w wielu gałęziach gospodarki i techniki. Produkowane są pod postacią stacjonarnych stacji sprężarkowych lub urządzeń przenośnych. Sprężarki często stanowią integralną część innych urządzeń, jak na przykład turbiny gazowe.