Czym kierować się przy wyborze sprężarki?

Kompresory śrubowe i łopatkowe to najpopularniejsze rodzaje sprężarek, których zadaniem jest podwyższenie ciśnienia gazu lub wymuszenie jego przepływu. Sprężarki w czasie pracy generują dużą ilość ciepła, które musi być odprowadzone. Znajdują szerokie stosowane w przemyśle przy napędzie narzędzi – jak wiertarki, szlifierki, klucze pneumatyczne i młoty a także przy piaskowaniu, malowaniu natryskowym i pompowaniu opon samochodowych oraz w gospodarstwach domowych przy codziennym zastosowaniu, jak odkurzacze, suszarki do włosów czy wentylatory.

Niski koszt pracy i efektywność energetyczna w sprężarce śrubowej

Sprężarki śrubowe charakteryzują się modularnością, jakością działania, efektywnością energetyczną, niskimi kosztami pracy i utrzymania oraz łatwością instalacji i obsługi. Dzięki temu stanowią nie tylko finansową inwestycję, ale gwarantują dostarczanie wysokiej jakości taniego sprężonego powietrza. Decydując się na śrubowy kompresor powietrza, warto wybrać model cichy i przyjazny środowisku, co można osiągnąć przez zmniejszony pobór mocy i zastosowaniu łatwo utylizowanych materiałów. Dzięki włącznikowi zmniejszany jest pobór energii, ponieważ sprężarka działa tylko wtedy, kiedy jest potrzebna.

W ofercie BP Techem znajdują się sprężarki śrubowe z wydajnym system wentylacji, które pozwalają na pracę urządzenia nawet w temperaturze otoczenia 45⁰C. Dzięki optymalnemu chłodzeniu, temperatura powietrza wzrasta o około 8⁰C. Pionowa konstrukcja zaworu ssącego powoduje zwiększenie wydajności mechanicznej. Sprężarki te charakteryzują się łatwym dostępem do punktów serwisowych, a system separacji powietrze/olej pozwala na zwiększenie niezawodności pracy.

Cenisz bezawaryjność? Wybierz łopatkową sprężarkę powietrza!

Bezpośredni napęd i prosta konstrukcja sprężarki łopatkowej gwarantuje bezawaryjność pracy nawet przez 100 000 godzin. Dzięki samokompensacji łopatek, można aż czterokrotnie wydłużyć pracę! Łopatkowy kompresor powietrza nie posiada przekładni i pasków klinowych, co zapewnia wyjątkową trwałość konstrukcji – przełożoną na 10-letnią gwarancję.

Łopatkowe sprężarki powietrza oferowane przez BP Techem posiadają system zmniejszania wewnętrznego ciśnienie do wartości 2 bar, tym samym ograniczają zużycie energii aż do 20%. W układzie sprężającym znajdują się trzy podstawowe zespoły: stojan, wirnik i zestaw łopatek. Pod wpływem siły odśrodkowej, łopatki wysuwają się i chowają w trakcie obrotu wirnika, w zależności od ich położenia względem stojana.

Sprężarki należą do najpopularniejszych urządzeń na rynku i wykorzystywane są w wielu gałęziach gospodarki i techniki. Produkowane są pod postacią stacjonarnych stacji sprężarkowych lub urządzeń przenośnych. Sprężarki często stanowią integralną część innych urządzeń, jak na przykład turbiny gazowe.

Poprzedni artykułKompetentna kancelaria prawna twoją pomocą przy kredycie frankowym
Następny artykułProfesjonalny lektor, czyli jaki?