Odpowiednie podłoże podłogowe pod przyszłą posadzkę

Prace podłogowe można zdecydowanie przyspieszyć wykorzystując masę samopoziomującą. Wykonawcy budowlani wiedzą, że sprawdza się ona wszędzie tam, gdzie występuje zniszczone, nierówne podłoże, a docelowa podłoga wymaga, żeby podkład osiągnął odpowiedni poziom.

Prace z posadzką zaczynają się od podkładu podłogowego, którego podstawową rolą jest odpowiednie wyrównanie powierzchni przyszłej podłogi przed jej ostatecznym wykończeniem w postaci terakoty, parkietu lub też wykładziny dywanowej. Warstwa podkładu może być dostępna w sklepach i centrach dystrybucji jako mokra mieszanka lub też występować w postaci prefabrykowanych płyt jako suchy jastrych.

Technologie związane z wykonywaniem podłóg rozwijają się bardzo dynamicznie. Obecnie używane produkty do tworzenia warstw wyrównujących na mokro, a więc wylewanych w miejscu prowadzenia prac charakteryzuje często zdolność do praktycznego samopoziomowania. Dlatego dzisiaj bardzo popularną formą podkładu podłogowego jest wylewka samopoziomująca, która świetnie się sprawdzi wszędzie tam, gdzie podłoże jest zniszczone lub po prostu nierówne. Wylewka zapewni też podłodze odpowiedni poziom, jeśli wymaga tego projekt docelowej posadzki, jak ma to miejsce w przypadku wykończenia panelami winylowymi. Specjaliści budowlani rekomendują przy prowadzonych pracach podłogowych wyrównanie podłoża wylewką, dzięki czemu kolejne etapy prac wykończeniowych przeprowadza się szybko i łatwo.

Niezwykle istotnym elementem prac budowlanych z wylewką jest gruntowanie, które doskonale uszczelnia podłoże, ułatwia aplikowanie oraz zwiększa przyczepność masy do podłoża podłogowego. Grunt na podłożu stanowi jeden z najistotniejszych fragmentów prac podłogowych. Gruntowanie powinno się starannie wykonać, dzięki czemu kolejne prace budowlane mogą odbywać się już bezproblemowo.

Gruntowanie uniemożliwia przedostawanie się pęcherzyków powietrza z podłoża do wylanej, mokrej masy i zapobiega powstawaniu niewielkich dziurek w tworzonym podkładzie podłogowym. Stosując wylewkę samopoziomującą powinno się zagruntować podłoże w przedziale od trzech do pięciu godzin przed rozpoczęciem aplikowania masy samopoziomującej.

Z dostępnej na rynku szerokiej oferty systemów i produktów podłogowych marki Weber można z łatwością wybrać odpowiednie, dedykowane rozwiązanie, które pasuje do planowanego wykończenia posadzki. Znajdziemy więc wylewki samopoziomujące do paneli podłogowych oraz winylowych, przeznaczonych do pływających wykończeń. Wybór danego rozwiązania podłogowego uzależniony jest od grubości warstwy, którą mamy zamiar uzyskać, od oczekiwanej wytrzymałości oraz od tego, w jakim czasie po aplikacji wylewka powinna być odporna na odbywający się na posadzce ruch.

W ofercie Webera znajdziemy nowoczesne samopoziomujące wylewki, które z łatwością da się ułożyć ręcznie, jak weber.floor POZIOM oraz produkty wzmacniane włóknami, doskonale nadające się do przeprowadzenia remontu podłogi w garażu oraz wszędzie tam, gdzie oczekiwana jest wysoka wytrzymałość posadzki.

Poprzedni artykułKrzesła obrotowe – najpopularniejsze wyposażenie biura
Następny artykułGniazdko elektryczne – jakie dobrać do salonu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj