Ubezpieczenie mieszkania – wybrać najtańszą ofertę czy tą rozbudowaną?

Rosnąca świadomość właścicieli czterech ścian sprawia, że ubezpieczenie mieszkania staje się coraz popularniejsze. Jednak, tutaj pojawia się kolejna kwestia, która wymaga dokładnej analizy. Czy wybór najtańszej opcji polisy jest dobrym rozwiązaniem? W dzisiejszym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Ubezpieczenie mieszkania- jak to działa?

Zawarcie polisy jest specjalnym rodzajem transakcji z kategorii ubezpieczenia mienia. Właściciele lokalu zgadzają się na płatność ustalonej składki, a towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązane jest do uiszczenia odpowiedniej rekompensaty za powstałe wydarzenia. 

Ubezpieczenie od ryzyk nazwanych bazuje na szeregu konkretnych zjawisk, które widnieją w zapisach umowy. Inna kategoria polisy mieszkaniowej, ubezpieczenie od ryzyk wszystkich, wyróżnia się znacznie szerszym składem ochrony, co nie oznacza pełnej dowolności. Również ten przykład produktu ubezpieczeniowego posiada pewne wyłączenia.

Każda polisa może zostać wzbogacona o dodatkowe elementy, więc ten rodzaj zabezpieczenia powinien zostać dostosowany do potrzeb konkretnej nieruchomości i jej domowników. Warto zaznaczyć, że podstawowy zakres polisy odnosi się do samej nieruchomości, a także jej nieodłącznych segmentów konstrukcji. 

W praktyce są to mury, ale także zainstalowane instalacje, tapety lub parkiet. Opcja uwzględnia przykłady elementów, które są stałym podzespołem mieszkania. Czy zatem podstawowy zakres ubezpieczenia mieszkania jest wystarczający?

Przezorny zawsze ubezpieczony

To powiedzenie doskonale wpasowuje się w kontekst ochrony mieszkania. Ostateczny zakres odpowiedzialności polisy powinien zostać dostosowany do okoliczności, ale istnieje sporo argumentów, które przemawiają właśnie za rozszerzonym zakresem polisy.

Jednym z nich jest kwestia ruchomości domowych, czyli po prostu mienia ruchomego. Warto podkreślić, że wszelkiego rodzaju niepożądane sytuacje mają negatywny wpływ na samą konstrukcję mieszkania, ale nie tylko. Niszczące konsekwencje działają również na wszelkie obiekty znajdujące się wewnątrz lokalu. Pieniądze, sprzęt elektroniczny, drogocenne pamiątki oraz elementy codziennego wyposażenia- wszystkie składniki są bezpośrednio narażone na nieodwracalne uszkodzenie lub kompletne zniszczenie. Dlaczego jest to tak istotne?

Wspomniany już podstawowy zakres polisy ubezpieczeniowej skupia się wyłącznie na elementach konstrukcyjnych lokalu. To oznacza, że wymienione przykłady wyposażenia nie znajdują się pod żadną ochroną! Wariant ubezpieczenia mienia jest doskonałym przykładem na bardzo skuteczny i praktyczny sposób reakcji wobec nagłych sytuacji.

Zaawansowany plan polisy sprawdzi się także podczas ubezpieczania pod kredyt hipoteczny. Wybór rozszerzonej wersji gwarantuje bezpieczeństwo wielu sektorów, co jest zdecydowanie korzystniejsze. 

Warto jednak pamiętać, że oferta banków w tym zakresie jest bardzo ograniczona, co nie zawsze jest atrakcyjne dla kredytobiorcy. Lepszym rozwiązaniem jest analiza propozycji wyspecjalizowanych przedstawicieli, na przykład ubezpieczenia mieszkań w ADF. Doradcy ubezpieczeniowy odpowiadają na wszystkie pytania i tworzą rozwiązania dopasowane do indywidualnego klienta. 

Poprzedni artykułJak wybrać meble gastronomiczne?
Następny artykułIdentyfikatory – rodzaj i zastosowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj