Założenie spółki – o czym musisz pamiętać?

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na założenie swojego biznesu. Jednakże przed rozpoczęciem działalności do załatwienia pozostaje wiele kwestii formalnych, w tym rejestracja spółki. Czasami warto także skorzystać z profesjonalnej pomocy księgowej i podatkowej. Jak przygotować się do rozpoczęcia swojej działalności i niczego nie przeoczyć? Rozwiązaniem jest zakup gotowej spółki.

Zakup gotowej spółki – czym jest?

Na rynku licznie pojawiają się oferty gotowych spółek. W praktyce sprzedaż gotowej spółki zakłada możliwość natychmiastowego rozpoczęcia działalności przez kupującego bez tracenia czasu na zbędne formalności. W momencie transakcji gotowa spółka ma już numery KRS, REGON oraz NIP i jest zarejestrowana jako płatnik VAT. Co więcej, jest wolna od zadłużenia. Do wyboru są spółki z zupełnie czystą historią gospodarczą, jak i ją posiadające, spółki z VAT-UE, a także spółki zagraniczne. Wszystkie opcje zdobywają zwolenników i są popularne pośród przedsiębiorców, którzy z gotową spółką mogą rozpocząć działalność o kilka tygodni wcześniej niż w przypadku samodzielnego jej zakładania.

Zakup gotowej spółki – czy przynosi wiele korzyści?

Wielu przedsiębiorców korzysta z opcji jaką jest sprzedaż gotowej spółki, aby cieszyć się płynącymi z transakcji zaletami. Przede wszystkim to oszczędność czasu, który zazwyczaj traci się na załatwienie wszelkich formalności, jak zarejestrowanie spółki. Na przykład – czas oczekiwania na przyznanie numeru KRS to 7 dni, zaś oczekiwanie na nadanie przez Urząd Skarbowy numeru VAT, to kolejne 21 dni. W przypadku zakupu gotowej spółki przedsiębiorca może rozpocząć działalność natychmiast, a ponadto ma możliwość skorzystania z profesjonalnego wparcia księgowego, podatkowego i prawnego. Rozwiązanie jest więc w związku z tym w pełni bezpieczne.

Przez wzgląd na wiele korzyści, które przynosi zakup gotowej spółki, przedsiębiorcy chętnie wybierają tę opcję, zamiast zakładać własną i zmagać się z załatwieniem wymaganych formalności.

Poprzedni artykułTłumacz przysięgły – do czego jest potrzebny?
Następny artykułJak uzyskać odszkodowanie za wypadek w pracy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj