Jak uzyskać pożyczkę od ręki?

Rosnące stopy procentowe powodują, że zdolność kredytowa Polaków maleje. Rezultat jest taki, że wielu starających się o kredyt w banku uzyskuje decyzję odmowną. Gdzie zatem można otrzymać pożyczkę od ręki?

Gwałtowna inflacja zwiększa zapotrzebowanie na pożyczki od ręki

Co trzeci Polak już pożycza pieniądze, by opłacić rachunki, a “szalejąca” inflacja zmusi kolejne osoby do skorzystania z pożyczki. Inflacja, która w październiku oficjalnie sięgnęła 17% prowadzi do zubożenia społeczeństwa. To sprawia, że coraz więcej osób potrzebuje pożyczki od ręki. Głównym motorem napędowym inflacji są ceny energii, przez co – jak wynika z raportu Intrum, European Consumer Payment Report 2022 – co trzeciego Polaka nie stać na rachunki.

Raport wskazuje na to, że inflacja wpływa na budżet domowy 87% Polaków. Dodatkowo wciąż wysokie stopy procentowe sprawiają, że kredyt staje się często nieosiągalny, co widać w statystykach BIK-u. O ponad 70% mniej klientów banków mogło pożyczyć pieniądze. Zatem duża część osób potrzebujących pożyczki od ręki miało problem z jej uzyskaniem.

Jak wynika z badań, po opłaceniu rachunków 22% respondentów pozostaje nie więcej niż 20% pensji na przeżycie. Można więc mówić o tym, że całkiem spora grupa Polaków żyje na skraju ubóstwa. Tymczasem rząd w walce o niższe rachunki zapowiedział wprowadzenie maksymalnych cen prądu. To samo rozwiązanie ma dotyczyć również cen gazu. 

Gdzie szukać pożyczki od ręki?

Czy uzyskanie negatywnej decyzji o przyznaniu kredytu w banku oznacza brak szans na jakąkolwiek pożyczkę? Malejąca zdolność kredytowa Polaków sprawia, że coraz więcej osób korzysta z szybkich pożyczek pozabankowych, które są świetną alternatywą. Należy bowiem mieć świadomość, że to rozwiązanie jest dedykowane nie tylko osobom zadłużonym, czy nie posiadającym regularnych dochodów, ale również wszystkim tym, którym zależy na uzyskaniu pożyczki na już.

Co przemawia za korzystaniem z pożyczek w pozabankowych instytucjach finansowych? Głównie ich dostępność. Pożyczkę mogą uzyskać nie tylko osoby posiadające regularne dochody, ale również klienci, którzy są zadłużeni, nie posiadają zdolności kredytowej, a ich dochody są nieregularne.

Dostępne są dla nich również pożyczki do ręki udzielane nawet w weekend. W tym przypadku proces przyznawania charakteryzuje się minimum formalności i krótkim czasem uzyskania pożyczki. W efekcie środki finansowe można otrzymać nawet w 15 minut, a do wnioskowania o przyznanie szybkiej pożyczki wymagany jest jedynie dokument tożsamości i złożenie oświadczenia o osiąganych dochodach.

Weryfikację telefoniczną zastępuje przelew na 1 gr lub 1 zł, wykonany z konta pożyczkobiorcy lub weryfikacja przez specjalną aplikację, która pobiera dane z konta bankowego klienta. W ten sposób firma pożyczkowa sprawdza zgodność danych wpisanych do wniosku z danymi, które zostały podane przy zakładaniu konta w banku.

Jest to nie tylko szybkie, ale również komfortowe, bo pożyczkodawca nie sprawdza zatrudnienia u pracodawcy. Z reguły klienci nie chcą bowiem, by był on informowany o ich indywidualnej sytuacji finansowej.

Popularne pożyczki online znajdziesz w rankingu na 7pozyczki.pl/ranking.

Poprzedni artykułCzy warto inwestować w tłumaczenie stron internetowych? Jak biura tłumaczeń pomagają w globalizacji biznesu
Następny artykułRadca prawny dla przedsiębiorców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj