Zwrot podatku z zagranicy – jak go otrzymać?

Osoby pracujące za granicą mają prawo do otrzymania zwrotu podatku. Aby jednak było to możliwe, niezbędne jest wypełnienie wielu formalności i wykonanie stosownych działań. Jak otrzymać zwrot podatku z zagranicy?

Zwrot podatku z zagranicy – jak go otrzymać?

Wielu Polaków wciąż pracuje za granicą. To zarówno popularna Anglia, Niemcy, Belgia, Holandia, jak i wiele innych krajów. Przebywając i żyjąc na terenie obcego państwa, osoby tam pracujące robią opłaty, dokonują zakupów i różnych transakcji, podobnie jak rodowici mieszkańcy. Warto pamiętać, że Polakom przysługuje zwrot podatku z zagranicy. Jak go uzyskać i co zrobić, aby całą procedurę przejść skutecznie i sprawnie?

Zwrot podatku z zagranicy – od czego zacząć?

Procedura zwrotu podatku z zagranicy może nieco się różnić w zależności od kraju, w którym Polak pracuje. W każdym przypadku jednak całą procedurę należy rozpocząć od przygotowania stosownych dokumentów. W pierwszej kolejności jest to dokumentacja otrzymana od pracodawcy za granicą, w której wykazana jest właściwa wysokość wynagrodzenia oraz zaliczka pobrana na podatek.

Pozostałe dokumenty to dowód osobisty lub kopia paszportu i karta podatkowa, dostarczona przez pracodawcę po zakończeniu pracy. To również tzw. payslip z ostatniego tygodnia lub miesiąca. Przykładowo, w Holandii będzie to tzw. Jaaropgave, a w Anglii formularz P45 lub P60. Zwrot podatku z zagranicy wymaga również podania takich danych, jak adresy i nazwy pracodawców, u których Polak pracował oraz numer zagranicznego ubezpieczenia socjalnego.

Jak otrzymać zwrot podatku z zagranicy szybko i bez poprawek?

Poza powyżej wymienionymi dokumentami niezbędny jest również stosowny wniosek dostępny w danym zagranicznym urzędzie skarbowym czy też stronie internetowej, w sekcji emigrantów. Skompletowanie i wypełnienie całej dokumentacji może być jednak problematyczne zwłaszcza wtedy, gdy dana osoba nie zna języka obcego. Istnieje też ryzyko potrzeby wykonywania kilku korekt.

Aby pozbyć się tych problemów, a zwrot podatku z zagranicy uzyskać bezproblemowo, bezstresowo i szybko, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów w tym zakresie. Takie usługi oferuje przedsiębiorstwo podatkowe Tax-Pol. To gwarancja zorganizowania dokumentacji i załatwienia sprawy na najwyższym poziomie.

Poprzedni artykułBezzwrotna dotacja na rozwój prowadzonego biznesu
Następny artykułDlaczego warto korzystać z pomocy księgowej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj