Kredyt gotówkowy, pożyczka gotówkowa czy kredyt hipoteczny? Które finansowanie wybrać i w jakiej sytuacji?

Kredyt gotówkowy, pożyczka gotówkowa czy kredyt hipoteczny? Które finansowanie wybrać i w jakiej sytuacji?

Życie dostarcza nam wielu powodów przez które jesteśmy zmuszeni zasięgnąć wsparcia finansowego. Warto wiedzieć która forma kredytu lub pożyczki będzie dla nas najbardziej odpowiednia i w jakiej sytuacji warto z niej skorzystać. Czy lepiej wybrać kredyt hipoteczny czy gotówkowy, a może pożyczkę gotówkową? I jakie są między nimi różnice?

Gdzie znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytową? Jaki bank wybrać?

Na rynku jest mnóstwo ofert finansowania, jednak wybór tej najkorzystniejszej zależy od wielu czynników. Po pierwsze od celu, na który będą przeznaczone pożyczone przez nas pieniądze. Na przykład na zakup nieruchomości najlepszy okaże się kredyt hipoteczny. Poza tym ważną rolę odgrywa także oprocentowanie, prowizja banku, dodatkowe ubezpieczenia, a nawet historia kredytowa klienta. Najlepszym sposobem, aby nie zgubić się wśród tych wszystkich formalności jest skorzystanie z pomocy ekspertów finansowych. Dzięki nim dokładnie porównasz różne oferty kredytów hipotecznych a także gotówkowych, tak jak na https://direct.money.pl/kredytygotowkowe/ i wybierzesz tę formę finansowania, która najbardziej odpowiada twoim potrzebom.

Kredyt hipoteczny ― najlepszy sposób na sfinansowanie nieruchomości

Podstawową cechą, która wyróżnia taki kredyt jest obowiązek wniesienia hipoteki, czyli zastawu na nieruchomość. W związku z tym można go pobrać jedynie w celu sfinansowania potrzeb mieszkaniowych, np. zakupu lub remontu mieszkania, domu czy działki. Jest to kredyt zaciągany na duże sumy pieniędzy, jednak długoterminowy, dlatego miesięczne raty wychodzą nas stosunkowo tanio. Maksymalny okres spłaty takiej formy pożyczki to najczęściej 25-35 lat. Bez wątpienia do jego plusów należy również niskie oprocentowanie, które obecnie waha się w okolicach 4% w skali roku. W jego skład wchodzi stała marża danego banku, a także stopa referencyjna, która niestety może być już zmienna.

Wady kredytu hipotecznego

Do wad kredytu hipotecznego należy duża ilość formalności związana z tym finansowaniem, obowiązkowy wkład własny, a także limit wieku osoby, która chce pobrać taką formę pożyczki. Ze względu na to, że jest to kredyt długoterminowy najczęściej przysługuje od jedynie osobom do 75 roku życia.

Kredyt gotówkowy to pieniądze od ręki

Kredyt gotówkowy to szybka forma pozyskania pomocy finansowej. Formalności zazwyczaj są załatwiane w jeden dzień, a pieniądze trafiają na nasze konto maksymalnie po 2-3 dniach. Nie trzeba wnosić wkładu własnego i możemy przeznaczyć go na dowolny cel. Do minusów tej formy kredytowania należy wysokie oprocentowanie i krótki okres spłaty, dlatego raty za kredyt gotówkowy są bardzo wysokie w porównaniu z hipotecznym. Jest to jednak dobra opcja, jeśli potrzebujemy stosunkowo niewielkiej kwoty na wykończenie mieszkania czy wakacje.

Kredyt gotówkowy a pożyczka gotówkowa ― jakie różnice?

Podstawowa różnica to instytucja, od której możemy pożyczyć pieniądze. W przypadku kredytu gotówkowego jest to wyłącznie bank, natomiast pożyczki gotówkowej może udzielić także firma lub osoba prywatna, np. kolega, który akurat dysponuje większą gotówką. Ponadto, jeśli kwota naszej pożyczki jest mniejsza niż 500zł, to umowa nie musi być zawarta na piśmie. Przy kredycie gotówkowym sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, bo nie każdy może go dostać. W tym wypadku liczy się historia kredytowa klienta, poza tym bank może zapytać nas o cel finansowania. Jeśli nie okaże się on zbyt konkretny, zostanie nam zaproponowana oferta zaciągnięcia pożyczki, której opłaty dodatkowe często są dużo wyższe.

——

Tagi: kredyt gotówkowy, pożyczka gotówkowa, kredyt hipoteczny, kalkulator kredytu hipotecznego, kredyt hipoteczny kalkulator, ranking kredytów hipotecznych, kredyty hipoteczne, kredyt gotówkowy kalkulator, pożyczka gotówkowa, kredyty gotówkowe, ranking kredytów gotówkowych

Poprzedni artykułSzkolenia z cen transferowych
Następny artykułPożyczka na raty z firmy pożyczkowej – czy to możliwe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj