Konferencja, woda

Głównym celem konferencji było podniesienie świadomości społecznej z zakresu oszczędzania zasobów wodnych oraz konsekwencji niedoboru wody pitnej, wynikających z nadmiernego jej poboru.Na spotkaniu, które zorganizowała Fundacja Polska Ziemia zebrani eksperci w czterech panelach omówili wybrane zagadnienia dotyczące wody, jej funkcjonowania oraz sposobów magazynowania, oczyszczania i budowy obiektów hydrotechnicznych.

Konferencja Prasowa “Bezpieczeństwo wodne kraju” Fundacja Polska Ziemia w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Nie Przelewaj”, dnia 28 maja 2021 r. w Państwowej Agencji Prasowej zorganizowała konferencję prasową „Bezpieczeństwo wodne kraju”.

Głównym celem konferencji było podniesienie świadomości społecznej z zakresu oszczędzania zasobów wodnych oraz konsekwencji niedoboru wody pitnej, wynikających z nadmiernego jej poboru.

Na spotkaniu, które zorganizowała Fundacja Polska Ziemia zebrani eksperci w czterech panelach omówili wybrane zagadnienia dotyczące wody, jej funkcjonowania oraz sposobów magazynowania, oczyszczania i budowy obiektów hydrotechnicznych.

W ocenie zaproszonych specjalistów, pewne nawyki, które marnowały wodę odeszły w niepamięć, a Polacy zaczynają oszczędzać wodę.

Problem z wodą jest coraz większy. Zarówno w ujęciu ilościowym, jak i jakościowym i tutaj bardzo wyraźnie trzeba zwrócić uwagę, że bezpieczeństwo wodne kraju powinno leżeć nam na sercu.

Mówiła Dr hab. Elżbieta Jekatierynczuk-Rudczyk.

Podczas trwania konferencji poruszono również kwestie budowy instalacji hydrotechnicznych na rzekach.

Obiekty o takim przeznaczeniu pozwalają chronić przyrodę oraz ludzi.

Prelegenci słusznie zauważyli, że człowiek jest częścią przyrody. Wpływa na nią, kontroluje ją oraz ma w niej swoje nierozerwalne miejsce.

Powinniśmy nauczyć się słuchać siebie nawzajem, wyciągać wnioski i starać się konstruktywnie współpracować na rzecz jakiegoś celu.

Tym celem jest retencjonowanie wody tam gdzie ona spadła, ale też rozumiemy, że mamy tą wodę przetrzymywać na okresy, kiedy będzie jej mniej, to powinniśmy wspólnie działać. stwierdził dr Grzegorz Chocian

Poprzedni artykułGiełda długów – sposób na szybkie odzyskanie pieniędzy
Następny artykułPraktycy radzą: jak inwestować w mieszkania, żeby zarobić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj