Ciekawe pomysły na team building w 2023 roku

Rok 2023 przynosi nowe możliwości dla wzmocnienia więzi w Twoim zespole! Pora z całą mocą wykorzystać ideę team buildingu, aby pracownicy naszej firmy nie byli jedynie grupą ludzi wykonujących zadania, ale mieli szanse bliżej się poznać i więcej o sobie dowiedzieć. Oto kilka ciekawych pomysłów na wyjątkowe i inspirujące wydarzenia, które sprawią, że nasza kadra na chwile zapomni o pracy i będzie miała okazję miło się bawić we własnym gronie, a my subtelnie przemycimy ideę budowania zespołu poprzez nieformalne aktywności.

 team building

Pomysły na eventy team buildingowe

Mystery Box Challenge to doskonały pomysł na rozrywkę łączącą elementy logiki i pracy zespołowej. Zespoły biorące udział w zabawie otrzymują walizki, a otwarcie każdej kolejnej warunkowane jest pomyślnym dostaniem się do poprzedniego kuferka. To zadanie z kolei wymaga rozwiązania szeregu zagadek i łamigłówek, co może odbyć się jedynie poprzez burzę mózgów i kooperację. Zabawa doskonale wyłania liderów, „decision makerów” a także tych, którzy doskonale wykonują polecenia innych.

Reksio na swoim to doskonała zabawa, przy okazji której sprawdzimy nasze umiejętności interpersonalne w praktyce i zrobimy coś dobrego dla istot, które nie mogą obronić się same. Wspólnie zorganizujmy dzień poświęcony pomocy lokalnemu schronisku dla zwierząt. Podzielimy się na zespoły i wykorzystamy swoje umiejętności manualne, aby zbudować wygodne i przytulne budy dla potrzebujących psów. Do dyspozycji otrzymamy elementy konstrukcyjne i narzędzia oraz wyobraźnię i wyobraźnię koleżanek i kolegów z drużyny. Najlepsze prace zostaną nagrodzone, a psiaki otrzymają nagrody w postaci przytulnych domków i dachu nad głową.

 https://www.argentum-event.pl/oferta/team-building/

Mega teleturniej to konkursy i turnieje znane nam z telewizji. Stwórzmy atmosferę prawdziwej telewizyjnej rozgrywki, organizując firmowe wersje takich hitowych gier jak „Familiada”, „Jaka to Melodia” czy „Milionerzy”. Podzielmy się na drużyny i zmierzmy w fascynujących quizach, gdzie nie tylko sprawdzicie wiedzę, ale także umiejętność konsultowania odpowiedzi, dochodzenia do porozumienia i praktykowania trudnej sztuki kompromisu. To świetna zabawa i doskonały sposób na integrację zespołu, bowiem zabawa pomyślana jest wyłącznie jako gra zespołowa, a nie indywidualna jak to bywa w „tradycyjnych” wersjach tych teleturniejów.

Olimpiada firmowa to mniej lub bardziej sportowa impreza łącząca elementy niewielkiego wysiłku fizycznego i przyjaznego współzawodnictwa. Zorganizujmy igrzyska, podczas których zespoły będą rywalizować w różnych dyscyplinach sportowych. Może to być przeciągnie liny, turniej w siatkówkę, wyścigi w wielkich bańkach i tym podobne zabawne dyscypliny. Ducha rywalizacji dopełni wspólne wspieranie kolegów i koleżanek z zespołu. Takie wydarzenie nie tylko zwiększy zaangażowanie pracowników, ale także poprawi ich samopoczucie i wzbudzi ducha przyjaznej rywalizacji sportowej.

Warsztaty ekologiczne to okazja do zrobienia czegoś wspólnie dla naszej planety. Tego dnia zamieniamy Waszą firmę w strefę eco-friendly i organizujemy warsztaty związane z ekologią. Możemy zaprosić ekspertów, którzy podzielą się wiedzą na temat ekologicznego stylu życia, recyklingu czy ochrony środowiska. Wspólnie nauczmy się robić ekologiczne torby, lasy w słoiku czy biżuterię z organicznych materiałów. Propozycja ta jest ostatnimi czasy niesamowicie popularna zważywszy na wszystkie środowiskowe i ekologiczne wyzwania, przed jakimi staje nasza Matka Ziemia.

 budowanie zespołu

Dlaczego team building jest konieczny?

Budowanie zespołu w nieformalnej atmosferze to naukowo dowiedziony, skuteczny sposób na integrację w szeregach naszego personelu. Po pierwsze, możemy zapewnić naszej kadrze dzień lub dni niekoniecznie związane z codziennymi obowiązkami służbowymi. Po drugie, tak spędzany czas, odpowiednio zorganizowany, pozwoli nam przemycić nutę integracji, zacieśniania więzi i pozwoli naszym pracownikom poznać się bliżej od tej mniej formalnej strony. To w prostej linii przełoży się na lepsze wyniki w pracy, jakie zwykle osiągają znające się i lubiące się nawzajem teamy.

Poprzedni artykułAutomatyzacja czystego montażu
Następny artykułJak przyciągnąć inwestora do Twojego startupu: Kluczowe kroki i wskazówki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj