Doradca restrukturyzacyjny Warszawa – czym się zajmuje?

Spotkałeś się z określeniem „doradca restrukturyzacyjny” i zastanawiasz się, czym zajmuje się taki specjalista? Jeśli jesteś przedsiębiorcą prowadzącym własną działalność gospodarczą, ekspert w zakresie restrukturyzacji może być Ci kiedyś niezwykle pomocny! Poznaj tajniki tego zawodu i sprawdź, czym doradca restrukturyzacyjny w Warszawie lub innych miastach zajmuje się na co dzień!

Co to jest restrukturyzacja firmy?

Zanim przejdziemy do omówienia pracy doradcy restrukturyzacyjnego (Warszawa), przyjrzymy się bliżej zagadnieniu, z którym ekspert ten styka się w swojej działalności zawodowej, a mianowicie restrukturyzacji przedsiębiorstw.

W bardzo dużym i ogólnym skrócie restrukturyzacja firmy polega na wprowadzeniu takich działań i zmian, które pozwalają na ochronę przedsiębiorcy przed upadłością. Przyjmuje charakter postępowania sądowego. Uczestniczą w nim także wierzyciele, którzy muszą na określone kroki prawne wyrazić zgodę.

Kim jest doradca restrukturyzacyjny?

Wiedząc już mnie więcej, czym jest dla firmy proces restrukturyzacji, możesz bliżej przyjrzeć się temu, kim jest doradca restrukturyzacyjny.

Jest to zawód stosunkowo nowy, zatwierdzony prawnie w roku 2016. Na mocy przepisów prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego specjalista tej dziedziny oferuje niezbędne doradztwo i pomoc przedsiębiorcom, którzy chcą uniknąć problemów związanych z utratą płynności finansowej lub też znaleźli się już w podbramkowej sytuacji, ale szukają innego rozwiązania niż upadłość.

Nawiązując współpracę z przedsiębiorstwem, które znajduje się w kłopotach finansowych, doradca restrukturyzacyjny (Warszawa) zajmuje się opracowaniem optymalnego planu, na mocy którego w firmie wprowadzone mogą być modyfikacje pozwalające na zrestrukturyzowanie zasobów przedsiębiorstwa. Plan restrukturyzacyjny musi zostać zaakceptowany przez wierzycieli, a następnie przyjęty w formie układu pomiędzy nimi i firmą poddawaną restrukturyzacji.

Odpowiedzialność doradcy restrukturyzacyjnego przed organami sądowymi

Doradca restrukturyzacyjny (Warszawa) odpowiada za swoje działania przed sądem – przyjmując dużą odpowiedzialność za postępowanie restrukturyzacyjne. W ramach obowiązków zawodowych ekspert przejmuje, między innymi, odpowiedzialność za sporządzenie spisu inwentarza czy też zarządzanie masą sanacyjną.

Plan, który doradca restrukturyzacyjny opracowywał na potrzeby nawiązania układu z wierzycielami, musi być oczywiście prawidłowo realizowany. Także w tym wypadku specjalista staje się odpowiedzialny za realizację kolejnych, przyjętych w nim etapów postępowania.

Doradcę restrukturyzacyjnego obowiązuje tajemnica zawodowa i jest to nieograniczone w czasie – co oznacza, że nawet po zakończeniu postępowania nie może dzielić się poznanymi danymi wrażliwymi.

Poprzedni artykułCzy szkolenia dla dentystów to nieprzyjemny obowiązek każdego stomatologa?
Następny artykułProgramy motywacyjne – najlepszy sposób na motywowanie pracowników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj