Świeżość w płatnościach? Fundacja Polska Bezgotówkowa!

Świeżość w płatnościach? Fundacja Polska Bezgotówkowa!

Z roku na rok transakcje bezgotówkowe stają się coraz bardziej popularne. Wsparciem dla ich rozwoju jest program Polska Bezgotówkowa. Dowiedz się więcej na jego temat!

Zmiany w płatnościach? Polska bezgotówkowa!

Przełomowym momentem w płatnościach bezgotówkowych w Polsce był rok 2015. To właśnie wtedy znacząco wzrósł obrót płatności bezgotówkowych. Polskie społeczeństwo, ze względu na swoje zainteresowanie nowymi technologiami, ma duży wpływ na powyższą sytuację. Według najnowszych badań, prawie 60% respondentów jako preferowaną metodę płatności podaje wersję bezgotówkową. Czym argumentują ten wybór? Użytkownicy tej formy płatności chwalą sobie przede wszystkim szybkość transakcji, bezpieczeństwo oraz wygodę (nie muszą nosić gotówki w portfelu). To wszystko skłania także przedsiębiorców do zmian w kwestii płatności, a co za tym idzie, przejścia z płatności gotówkowych na płatności bezgotówkowe. Spora część przedsiębiorców traci potencjalnych klientów ze względu na brak ułatwienia, jakim są transakcje bezgotówkowe. Dlaczego przedsiębiorcy nie decydują się na tę formę? Przede wszystkim ze względu na obawy związane z kosztami, jakie może generować zakup terminala płatniczego. Na szczęście wraz z początkiem roku za pośrednictwem Fundacji Polska Bezgotówkowa wystartował program Polska Bezgotówkowa. Na czym dokładnie polega?

Program Polska Bezgotówkowa

Czym jest powyższy program? To realne wsparcie innowacji poprzez upowszechnienie transakcji bezgotówkowych w Polsce. Program Polska Bezgotówkowa jest odpowiedzią na potrzeby i lęki przedsiębiorców, którzy obawiali się kosztów związanych z udostępnieniem płatności bezgotówkowych w swoich punktach handlowo-usługowych. Fundacja Polska Bezgotówkowa, odpowiedzialna za program Polska Bezgotówkowa, powstała z inicjatywy sektora publicznego, Związku Banków Polskich, agentów rozliczeniowych oraz wydawców kart płatniczych. Kto i na co może liczyć? Przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy przez ostatnie 12 miesięcy nie korzystali w swoich punktach handlowo-usługowych z płatności bezgotówkowych, jednocześnie nie posiadają więcej niż 5 placówek oraz nie są franczyzobiorcami. Proces kwalifikacji jest bardzo prosty: wybierasz terminal płatniczy, wypełniasz zgłoszenie, następuje weryfikacja, otrzymujesz paczkę. W czym może pomóc program? Dzięki jednemu z partnerów – eService – przedsiębiorca może otrzymać do 3 darmowych terminali płatniczych. Dodatkowo przez 12 miesięcy zostaje „zwolniony” z abonamentu za świadczenie usługi. Szczegóły dotyczące – programu Polska Bezgotówkowa znajdziesz na stronie https://bezgotowki.pl/o-programie/.

Poprzedni artykułJakie warunki trzeba spełniać aby uzyskać pożyczkę/ pożyczka gwarantowana
Następny artykułCzy można podważyć testament?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj