Jakie warunki trzeba spełniać aby uzyskać pożyczkę/ pożyczka gwarantowana

Jakie warunki trzeba spełniać aby uzyskać pożyczkę/ pożyczka gwarantowana

Co robimy kiedy nagle brakuje nam gotówki? Najczęściej myślimy o pożyczce. Niestety, te oferowane przez banki nie są dostępne dla wszystkich i najczęściej musimy spełnić mnóstwo warunków, by je dostać. Zupełnie inaczej jest w przypadku pożyczek z firm pozabankowych. Oczywiście tam także czeka na nas nieco formalności, ale z pewnością będzie ich mniej niż w tradycyjnych bankach.

Sprawdź zanim wybierzesz

Na rynku znajdziemy wiele firm, oferujących nam szybkie pożyczki przez Internet. Niestety, niektóre nadal nieuczciwie wykorzystują swoich klientów. Bardzo ważne jest więc, by dokładnie zapoznać się z ofertą oraz skorzystać z kalkulatora, który znajdziemy na stronie. Pomaga on bowiem wyliczyć dokładną kwotę, którą będziemy musieli spłacić. Aby móc to sprawdzić, należy dokładnie określić kwotę pożyczki oraz czas na jaki zamierzmy ją zaciągnąć. Jeśli uznamy, że nie będziemy w stanie spłacić takiej sumy, najbezpieczniej jest zrezygnować z pożyczki. Istotne jest także sprawdzenie wiarygodności firmy pożyczkowej, zrobimy to sprawdzając różnego rodzaju rankingi.

Potwierdzenie

Ostatnio bardzo popularne stały się tak zwane pożyczki gwarantowane. Wbrew obiegowej opinii ich nazwa nie oznacza jedynie tego, że zostaną one przyznane każdej osobie, która wypełni formularz. Nazwa to odnosi się do gwaranta, czyli osoby potwierdzającej, że pożyczkobiorca spłaci należność we wcześniej ustalonym terminie. Najważniejszą informacją, dla osób decydujących się na zostanie gwarantem jest więc obowiązek spłaty. Będzie on spoczywał na poręczycielu, gdy pożyczkobiorca nie będzie spłacał długu.

Warunki

Tak naprawdę w przypadku pożyczki gwarantowanej nie mają znaczenia takie sprawy, jak przy pożyczce tradycyjnej. Najważniejszą kwestią będzie to, czy posiadamy poręczyciela. Pozostałe informacje, jak zarobki czy wiek mają nieco mniejsze znaczenie. Co ciekawe, to właśnie żyrant powinien mieć odpowiednie zarobki do tego, by ewentualnie spłacić dług pożyczkobiorcy.

Pożyczki gwarantowane mają swoje plusy i minusy. Najważniejsze jest to, by spłacać je regularnie i nie obciążać tym obowiązkiem naszego poręczyciela.

Poprzedni artykułDo czego mogą być potrzebne artykuły biurowe?
Następny artykułŚwieżość w płatnościach? Fundacja Polska Bezgotówkowa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj