Polski rynek meblowy rozwija się w niebywałym tempie. Ten sektor gospodarki to duma naszego kraju, a ma być jeszcze lepiej. W tej chwili jesteśmy w ścisłej światowej czołówce jeśli chodzi o produkcje mebli. Aktualne programy tworzone między innymi przez PFR mają na celu uzyskanie statusu lidera w całej Europie jeśli chodzi o export polskich mebli.
Do 2020 roku polski rynek meblowy powinien być wyceniany nawet na 50 miliardów złotych co będzie oznaczało, że stanie się jednym z głównych sektorów polskiej gospodarki. Zdaniem specjalistów i analityków rynku jest na to szansa, bowiem nasi producenci mebli są cenieni w świecie za wysoką jakość, precyzję produkcyjną oraz konkurencyjne ceny. W Polsce w tej chwili działa ponad 20.000 producentów, wśród których znajdziemy zwłaszcza małe, rodzinne firmy.
Polskie firmy są cenione za jakość wykonania oraz wyjątkowy styl. Nasze krzesła, stoły, sofy, fotele są meblami, używanymi przez restauracje, hotele, firmy, domy i mieszkania prywatne na całym świecie.
Sprzyjającą sytuację na rynku meblowym potwierdził nam Pan Bartosz Gargasewicz, zarządzający firmą BG Technology, która specjalizuje się między innymi w produkcji metalowych stelaży meblowych. Na Międzynarodowych Targach Wyposażenia Wnętrz w Cologne jego firma przedstawiała swoje możliwości produkcyjne na tle innych firm z całego świata. IMM 2019 pokazało, że polski rynek meblowy jest na właściwych torach.
Chęć współpracy z nami wyraża coraz większa ilość firm meblarskich z całego świata. Są to najczęściej producenci mebli, którzy szukają partnera biznesowego w zakresie dostarczania komponentów meblowych. My produkujemy wysokiej jakości stelaże krzeseł, stołów, foteli, biurek na szkieletach metalowych, a producenci mebli składają to u siebie w gotowe meble. Tego typu outsourcing jest opłacalny dla każdej ze stron. My jako specjaliści od gięcia rur i spawania tworzymy wysokiej jakości stelaże, a producenci mebli dostają gotowy komponent i obniżają dzięki temu własne koszty produkcji.
BG Technology to najlepszy przykład polskiego przedstawiciela, który nie boi się wyzwań i chętnie pokazuje swoją firmę na świecie. Nowocześnie zarządzana firma szybko się rozwija i stawia na rozbudowane kontakty w całej Europie. To właśnie dzięki takiej podstawie polski rynek meblowy tak szybko idzie do przodu. Według PFR do 2020 roku Polska ma szansę stać się liderem w Europie jeśli chodzi o export mebli i dlatego uruchomił specjalny projekt pod nazwą ”Polskie Meble”. Zadaniem projektu jest wzrost wizerunku polskich mebli oraz wspieranie polskich producentów.
Polskie produkty są coraz bardziej cenione na świecie. Kiedy mówiono o polskim bublu, a dziś nasze firmy mają niezłą markę. Wynika to z dobrego PR na przestrzeni ostatnich lata. Kiedyś stereotypowo podchodzono do Polski, że to kraj postsocjalistyczny, na szczęście opinie się zmieniają o naszym biznesie.