Pomoc prawna – Na co zwrócić szczególną uwagę przy współpracy z prawnikiem?

Pomoc prawna – Na co zwrócić szczególną uwagę przy współpracy z prawnikiem?

Profesjonalna kancelaria prawna, która potrafi rozwiązać problemy swoich klientów w sposób holistyczny prowadzi sprawy z różnych dziedzin prawa. Istotne jest, aby współpracowała z wieloma prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach. Jakie sprawy poprowadzi najlepsza kancelaria prawna w Warszawie?

Prawo rodzinne

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego należą do najtrudniejszych, bowiem oprócz aspektów prawnych często mamy do czynienia z licznymi emocjami klientów. Są to sprawy, które wymagają od prawnika szczególnej wiedzy oraz empatii, a także poświęcenia sporej ilości czasu. Oprócz przedstawienia faktów niezbędne jest dobranie odpowiedniej strategii postępowania i jej konsekwentne realizowanie. Warto wiedzieć, że profesjonalna kancelaria nie tylko sporządzi pismo procesowe oraz będzie reprezentować swojego klienta przed sądem, ale również w razie potrzeby przeprowadzi negocjacje oraz mediacje oraz będzie reprezentowała konkretną osobę w trudnym postępowaniu egzekucyjnym.

Zakres spraw, jakie prowadzi kancelaria zajmująca się prawem rodzinnym obejmuje:

 • separację i rozwód
 • podział majątku
 • alimenty
 • regulowanie kontaktów z dzieckiem i egzekucję kontaktów
 • ustanowienie przymusowego ustroju rozdzielności majątkowej
 • ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa

Prawo spadkowe

Prawo spadkowe jest kolejną trudną dziedziną dla prawnika. Dlaczego? Nie tylko ze względu na towarzyszące emocje klientów, ale również często ze względu na dużą liczbę spadkobierców oraz skomplikowane procedury. Kancelaria zajmująca się kompleksowo prawem spadkowym zapewni swoim klientom pomoc przy:

 • stwierdzeniu nabycia spadku oraz zachowku
 • dziale spadku
 • wykonaniu zapisu
 • uchyleniu się od skutków niezłożenia w terminie oświadczenia o odrzuceniu spadku
 • wyrażeniu zgody przed sąd na odrzucenie spadku w imieniu osoby niepełnoletniej
 • uznaniu niegodności dziedziczenia
 • wyłączeniu od dziedziczenia małżonka
 • długach spadkowych
 • sporów dotyczących podatku od spadków i darowizn

Prawo cywilne

Ta szeroka dziedzina wymaga szczegółowej wiedzy oraz współpracy wielu specjalistów. Pomoc
w zakresie spraw cywilnych powinna obejmować każdy etap. Sprawy dotyczą m.in. roszczeń finansowych, odszkodowania, ochrony dóbr osobistych, prawy oraz ubezpieczeń, dochodzenia roszczeń komunikacyjnych oraz medycznych. Prawo cywilne obejmuje również czynności gospodarcze, a profesjonalna kancelaria prawna pomoże swoim klientom m.in. w kwestiach dotyczących spółek, obsłudze walnych zgromadzeń, opiniowaniu umów handlowych, negocjacjach w zakresie prawa budowlanego. Najwięcej spraw cywilnych odnotowuje się w dużych miastach takich jak Warszawa czy Kraków.

Prawo karne

Specyfika prawa karnego niejako wymusza na prawniku specjalnych umiejętności i często natychmiastowego działania. W sprawach karnych, w których liczy się czas, kontakt ze specjalistą powinien być możliwy przez cała dobę. Dotyczy to spraw zarówno typowo karnych, jak i karno-skarbowych. Warto zwrócić również uwagę na to, że profesjonalna kancelaria nie tylko prowadzi sprawy w pierwszej instancji, ale również podejmuje się przeprowadzenia apelacji oraz kasacji

Wymienione sprawy stanowią jedynie minimum, jakie prowadzą kancelarie prawne. Kancelarie zajmują się również sprawami o szeroko pojęte odszkodowania, dotyczącymi prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych.

Jeśli potrzebujesz porady prawnej możesz skorzystać z usług specjalistów z BSKancelaria.

Poprzedni artykułTurkusowa Organizacja: współpraca i zarobki
Następny artykułPolscy producenci mebli cenieni na całym świecie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj