Nowoczesne metody szkoleń oraz warunki, jakie muszą zostać spełnione

Nowoczesne metody szkoleń oraz warunki, jakie muszą zostać spełnione

Coraz większy nacisk na rozwój pracowników zmusza pracodawców do dopasowania oferty szkoleń. Muszą być one merytoryczne i dodatkowo zapewnić pracownikom ciekawe doznania w czasie wolnym tak, aby zwiększyć ich efektywność.

Często zadania takie powierzane są podmiotom zewnętrznym mającym doświadczenia i kontakty. W ten sposób pracownicy nabywają potrzebną wiedzę i integrują się z zespołem.

Elastyczne modele szkoleń dostosowane do możliwości grupy

W związku, z tym że każda firma ma inne cele, wpływa to również na zakres szkolenia. To zlecający wskazuje jakie elementy programu mają omówione oraz jakie umiejętności powinny być przyswojone po zakończeniu takiego wyjazdu. Nową techniką jest praca w małych grupach. W ten sposób osoba prowadząca szkolenie może dowolnie kształtować plan zajęć. Dodatkowym czynnikiem motywacyjnym są wycieczki pracownicze w interesujące miejsca. To pozwala na zaplanowane spędzanie czasu wolnego i łatwiejsze przyswaja nie materiału podczas zajęć szkoleniowych. Zajęcia terenowe często nawiązują do tematyki szkoleń a by w praktyce pokazać pracownikom nabyte przez nich umiejętności. Takie dodatkowe bodźce służą do kodowania szablonów zachowań i reakcji.

Znaczenie miejsca wyjazdu szkoleniowego

Dużą rolę odgrywa odpowiedni dobór miejsca i oferowanych tam form aktywności. Stąd tak duża rola opinii, jaką mają podmioty organizujące wyjazdy motywacyjne. Lokalizacje takich spotkań muszą odpowiadać tematyce zajęć oraz pasować do zainteresowań grupy docelowej. Tylko takie połączenie zapewnia sukces przeprowadzonych zajęć i pełne zaangażowanie zespołu pracowników. W czasie pomiędzy szkoleniami można planować wycieczki dla pracowników w mniejszych lub większych grupach. Wszystko zależy od zadań, jakie zostały przyjęte przy projektowaniu takich działań.

Oprócz lokalizacji ważne są również warunki do szkoleń i zapewnienie komfortu podczas nauki. Wyraźne rozdzielenie części teoretycznej od zajęć w grupach podniesie atrakcyjność takiego wyjazdu. Kadra szkoleniowa będzie mogła na bieżąco wprowadzać rozwiązania ułatwiające nabywanie nowej wiedzy. W ten sposób firma motywuje pracowników do wyższej efektywności i zmniejsza ilość sytuacji kryzysowych przez wprowadzenie nowych modeli zachowań.

Poprzedni artykułPraca w biurze – jak walczyć z głośnymi telefonami
Następny artykułCo się zmieniło w kadrach i płacach w 2019 roku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj