Jak zaoszczędzić pieniądze na podróżach służbowych z wykorzystaniem taxi?

taxi_dla_firm_warszawa

Taksówki, taksówkarze i korzystanie z ich usług obrosło różnymi mitami. Jeden z nich mówi, że jeżdżenie taksówką jest po prostu drogie. Nie jest to prawdą, ale dziś skoncentrujemy się na sposobach zaoszczędzania pieniędzy podczas używania taxi.

Korzystaj z usług tylko sprawdzonych przewoźników

Chcąc wybrać taxi dla firm w Warszawie, możemy stanąć przed nie lada dylematem. Opcji jest dużo, ale nie od dziś wiadomo, że nie każde auto wyglądające na taksówkę w rzeczywistości nią jest. Warto mieć się na baczności, by nie okazało się, że samochód, w którym już zdążyliśmy się rozsiąść, z taryfą nie ma nic wspólnego. W dużych polskich miastach jest coraz więcej firm przewozowych oferujących pozornie korzystne usługi. Finalnie nierzadko okazuje się, że pasażer za kurs musi zapłacić więcej, niż miałoby to miejsce w przypadku tradycyjnej taksówki.

Czym wobec tego różni się taksówka od auta wykorzystywanego przez nie zawsze uczciwego przewoźnika? Taksówkarzy obowiązuje określony (naklejony na szybie drzwi) cennik. Ich pojazdy wyposażone są w taksometry i kasy fiskalne. Siedząc na tylnym siedzeniu, bez trudu powinniśmy wypatrzeć kartę identyfikacyjną kierowcy z jego danymi i numerem licencji. Zanim złapiemy za klamkę, upewnijmy się, czy wybrany przez nas samochód ma kogut na dachu. Gotowa do pracy taryfa musi być w niego wyposażona. Na boku auta najprawdopodobniej znajdziemy herb miasta, w którym się znajdujemy, a ponad wszelką wątpliwość dostrzeżemy tam numer boczny wozu. Jeśli wszystkie wymienione elementy są możliwe do uchwycenia, możemy śmiało jechać. W przeciwnym razie nasza służbowa podróż może zostać okupiona nieprzeciętnie wysokim rachunkiem. Niekoniecznie świeżo wydrukowanym ze wspomnianej kasy fiskalnej.

Jeśli chcesz być pewny, zamów taxi przez telefon

Jeśli mamy taką możliwość, dla bezpieczeństwa po prostu zamówmy taksówkę przez telefon lub przez aplikację. Nie musimy szukać postoju, a gdy go znajdziemy, omija nas zgadywanka czy to, co widzimy, na pewno jest taksówką. Zamawiając taryfę, mamy pewność, że unikniemy wszelkich niespodzianek. W ten sposób możemy zamówić tradycyjną taksówkę, ale też taxi bagażowe w Warszawie, ale i innych miastach. W ostatnim czasie wiele słyszymy o wypadkach i stłuczkach spowodowanych przez niewprawionych kierowców pracujących w rozmaitych przewozach osób. Są to często obcokrajowcy mieszkający w Polsce od niedawna, nieznający nie tylko przepisów, ale nawet miast, po których przyszło im się poruszać. Niestety ustawienie nawigacji nie zawsze rozwiązuje sprawę. Jeżeli zdecydujemy się zamówić taksówkę, ryzyko natrafienia na niewykwalifikowanego kierowcę spada do zera.

Wiesz, za co płacisz

Każda firma taksówkarska dysponuje własnym cennikiem, z którym w każdej chwili możemy się zapoznać. Wystarczy zerknąć na stronę internetową lub do aplikacji mobilnej, która podliczy szacunkowy koszt dojazdu na naszej trasie. Na cenę składa się: opłata początkowa, opłata za każdy kilometr (zgodnie z taryfą), pokonany dystans, dodatkowe usługi (o ile są).

Poprzedni artykułOptymalizacja podatkowa – na czym polega i jakie są dostępne metody?
Następny artykułPrzewodnik po najlepszych praktykach sprzedaży auta w skupie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj