Nie wiesz, jak segregować odpady budowlane? Poznaj nasze wskazówki

Profesjonalnie i bezpiecznie przeprowadzony wywóz śmieci ma spore znaczenie dla ochrony środowiska czy ekologii. W efekcie dzięki właściwej segregacji odpadów budowlanych można odzyskać materiały wtórne, zmniejszając potrzebę eksploatowania surowców naturalnych. O czym należy pamiętać, dokonując segregacji śmieci tego typu? Podpowiadamy!

W jaki sposób segregować gruz budowlany?

Największą ilość surowców wtórnych można odzyskać z odpadów, które wcześniej zostały posortowane i oddane na wywóz gruzu. Katowice są miastem, w którym szczególną uwagę przykłada się do odpowiedniej segregacji takich pozostałości. Proces segregowania gruzu wymaga przede wszystkim korzystania ze specjalnie przystosowanych do tego pojemników. Liczba kontenerów powinna być dopasowana do zakresu planowanych prac oraz rodzaju odpadów.

Specjalistyczne firmy oferują kilka rodzajów kontenerów budowlanych. Zalicza się do nich np. pojemniki na:

  • papier oraz karton, 
  • odpady drewniane, 
  • plastik, 
  • metal,
  • PP.

Właściwie wykonana selektywna zbiórka odpadów budowlanych pozwala zmniejszyć negatywne skutki oddziaływania człowieka na ekosystem. Utylizacja zgromadzonych materiałów i redukcja eksploatacji środowiska naturalnego, to także ogromne zalety, jakie oferuje wynajem kontenerów i wywóz śmieci. Rzeszów jest miastem, w którym można zaleźć firmy oferujące zarówno kontenery o większych gabarytach, jak i te o niewielkich rozmiarach.

Dodatkowo śmieci, których nie da się wykorzystać w formie surowców wtórnych, dzięki segregacji nadal mogą zostać poddane przetwórstwu. To właśnie w taki sposób odzyskuje się energię czy ciepło w procesie spalania.

O czym jeszcze pamiętać przy segregacji gruzu?

Ten bardzo ważny proces wymaga, aby wytwórca odpadów dokonał wstępnej segregacji na sześć frakcji (drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gipsy oraz odpady mineralne) w miejscu prowadzenia prac. Jeśli tego nie zrobi, wtedy odpady nie będą odebrane z placu budowy. Dodatkowo w sytuacji, gdy zostaną przekazane nieselektywnie, na osobę odpowiedzialną może zostać nałożona wysoka kara administracyjna. Zgodnie z przepisami można stosować kod 17 09 04 zmieszanych odpadów z budowy i demontaży. Nie może jednak znajdować się w nich drewno, metale czy szkło.

Wywóz odpadów świadczony przez np. firmę Śmieci.eu na terenie Rzeszowa i Katowic to nie tylko możliwość sprawnego i zgodnego z prawem pozbycia się odpadów budowlanych. Specjaliści mają w swojej ofercie wynajem kontenerów, które są dopasowane do rodzaju składowanych i segregowanych śmieci. W efekcie klienci zyskują dostęp przez cały rok do solidnych, różnych gabarytów pojemników, w których bez problemu będą składować wszystkie odpady remontowe czy budowlane. Dodatkowo w wielu przypadkach klient może skorzystać z atrakcyjnych rabatów na wynajem kontenera na gruz budowlany wraz z możliwością jego transportu. Sprawdzony dostawca będzie posiadać niezbędne pozwolenia, dzięki czemu cały proces przebiegnie z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Poprzedni artykułDlaczego warto kupować łożyska od sprawdzonego dostawcy?
Następny artykułJak doładować konto Google Play

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj