Jak doładować konto Google Play

Gry na telefon to coraz bardziej popularna rozrywka, obecnie przewyższająca nawet gry komputerowe. Coraz częściej też korzystamy z płatnych gier, wersji premium lub tak zwanych pakietów w gierkach. Dla użytkowników systemu Android serwisem, który pozwala na instalowanie gier, zarządzanie nimi i dokonywanie płatności, jest Google Play.

Mając zarejestrowane konto w usługach Google, możemy jednocześnie używać go do zarządzania Google Play, a płatności dokonujemy najczęściej kartą połączoną z tymi usługami. Niekiedy jednak wolimy zapłacić w inny sposób – wówczas mogą się przydać środki zgromadzone na koncie Google Play.

Jak działają płatności w Google Play?

Aplikacja Google Play skonstruowana jest tak, aby obsługiwać płatności bezgotówkowe połączone z kontem. Najczęściej więc za usługi Play zapłacimy kartą podłączoną do konta Google, PayPalem lub inną metodą płatności wybraną i połączoną wcześniej. Inaczej mówiąc, za każdym razem, gdy płacimy za coś w Google Play – czy to za zakup gry, pakietu w grze czy odnowienie subskrypcji – aplikacja pobiera pieniądze z naszego konta bankowego.

Jeśli jednak na koncie Play znajdują się zgromadzone środki, aplikacja wykorzysta je w pierwszej kolejności.

Doładowanie konta Google Play

Jedną z metod gromadzenia środków na tym koncie są tak zwane „play points” – punkty, które aplikacja przyznaje za wydane pieniądze. Ten prosty program lojalnościowy pozwala zamienić zgromadzone punkty na wybrane oferty w grach lub właśnie na środki w Play. Są to niewielkie kwoty, jeśli więc chcemy doładować konto większą sumą, najlepszym rozwiązaniem będą kody do gier.

Karta Google Play to rodzaj bonu podarunkowego, który można kupić w sklepach stacjonarnych. Pozwala ona na doładowanie Google Play wybraną kwotą przy użyciu jednorazowego kodu. Karta podarunkowa Google Play może mieć różne nominały, zależnie od tego, jaki wybierzemy w kasie.

Gdzie kupić doładowanie Google Play

Kody do tego serwisu dostępne są między innymi w sklepach Żabka. Przy kasie należy poprosić o doładowanie Google Play na wybraną kwotę, aby otrzymać specjalnie wygenerowany kupon z kodem i instrukcją. Voucher można opłacić kartą lub gotówką, dzięki czemu można następnie kupować usługi w Google Play, nawet jeśli nie mamy konta bankowego.

Otrzymany kod wprowadzamy w aplikacji Play w sekcji „płatności i subskrypcje” – na koncie Google Play powinny pojawić się zgromadzone środki w kwocie odpowiadającej wartości kuponu. W ten sposób można wprowadzić kilka kodów, dodając kolejne kwoty do naszego salda. Aplikacja wykorzysta je stopniowo, gdy będziemy płacić za gry lub usługi.

Doładowanie Google Play to dobry sposób na kontrolowanie wydatków na gry ponoszonych przez nas samych lub przez dzieci. Możemy ustalić stałą miesięczną kwotę, za którą kupujemy vouchery, i wyraźnie widzieć, ile wydajemy na ten rodzaj rozrywki.

Poprzedni artykułNie wiesz, jak segregować odpady budowlane? Poznaj nasze wskazówki
Następny artykułTaśma przenośnikowa gumowa- specyfikacja, zalety i zastosowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj