Wirtualne biuro w Warszawie – gdzie wynająć?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością wykonywania różnych czynności administracyjnych oraz stworzenia możliwości wymiany korespondencji. Do tego celu nie zawsze jest niezbędne stacjonarne biuro, za którego wynajem często trzeba płacić sporo pieniędzy.

Alternatywę stanowi skorzystanie z usługi outsourcingowej, jaką jest wirtualne biuro w Warszawie. Gdzie warto je wynająć i co obejmuje taka usługa?

Jakie są średnie ceny wynajmu wirtualnego biura w Warszawie?

Niezaprzeczalną przewagą wirtualnego biura nad tradycyjnym jest koszt utrzymania. W przypadku obiektów stacjonarnych trzeba płacić nie tylko za wynajęcie powierzchni biurowej, ale też za jej obsługę oraz media. Trudno przecież wyobrazić sobie wykonywanie czynności administracyjnych bez prądu, telefonu, Internetu czy dostępu do wody.

Jednocześnie, jeśli właściciel firmy pracuje poza siedzibą, musi zatrudnić dodatkową osobę, która będzie to biuro obsługiwać. Koszty utrzymania dodatkowo wzrosną w przypadku atrakcyjnej lokalizacji, która ma tu spore znaczenie.

Z jakim kosztem trzeba się liczyć, wynajmując wirtualne biuro w Warszawie? Cena usługi jest uzależniona od wybranego zakresu obsługi, jednak z pewnością będzie znacznie niższa od kosztów wynajmu fizycznej powierzchni biurowej. Centrum Żoliborz, które oferuje biura do wynajęcia na Żoliborzu, świadczy takie usługi w cenie już od 150 zł za miesiąc!

Jakie wyposażenie biura jest w standardzie?

Wirtualne biuro jest stosunkowo nową usługą wzorowaną na modelu zachodnioeuropejskim. Jest rodzajem usługi outsourcingowej przeznaczonej dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą, które z jakiegoś powodu nie chcą rejestrować jej pod swoim adresem zamieszkania.

Wynajmując wirtualny adres w Warszawie, nie muszą one fizycznie pod nim przebywać. Mogą natomiast podawać te dane kontaktowe urzędom, kontrahentom czy klientom, którzy chcą wymieniać informacje korespondencyjnie, składać zapytania czy otrzymywać materiały ofertowe.

Wirtualne biuro to doskonałe rozwiązanie dla osób, których praca polega na świadczeniu usług u klienta, handlu obwoźnym czy internetowym, freelancingu lub innych czynnościach wykonywanych poza siedzibą.

Standardowa usługa tego typu obejmuje:

  • obsługę korespondencji,
  • przechowywanie dokumentów,
  • obsługę recepcyjną,
  • adres dla działalności gospodarczej lub spółki,
  • rejestrację podmiotów gospodarczych.

W zakresie obsługi korespondencji wirtualne biuro obejmuje:

  • odbiór korespondencji i powiadomienie klienta o jej nadejściu,
  • skanowanie i przekazywanie kopii do klienta,
  • wysyłanie pocztą raz w miesiącu całej zgromadzonej korespondencji,
  • możliwość przekazywania korespondencji pod wskazany adres na bieżąco.

Poza standardową ofertą klient korzystający z usługi ma też do dyspozycji kilka innych opcji, które uzupełnią możliwości, jakie daje wirtualne biuro.

Warszawa Centrum to doskonała lokalizacja sal na konferencje czy spotkania biznesowe. Dlatego nawet jeśli działalność firmy jest realizowana poza stolicą, Warszawa jest wygodnym, a przede wszystkim prestiżowym miejscem, do którego można zaprosić gości zainteresowanych współpracą.

Ponadto dobry obiekt konferencyjny jest w pełni wyposażony w sprzęt audiowizualny, kontenery i szafy na dokumenty oraz urządzenia przeznaczone do przygotowania kawy czy herbaty dla gości.

Jakie lokalizacje są najbardziej prestiżowe?

Poza zakresem usług, które oferuje firma udostępniająca wirtualne biuro, istotnym elementem jest też lokalizacja. Adres korespondencyjny, wpisany np. na wizytówce czy w katalogu ofertowym, ma duże znaczenie dla tego, jak działalność będzie postrzegana przez klientów czy kontrahentów.

O wiele więcej zaufania wzbudzi agencja, której siedziba znajduje się przy jednej z głównych ulic na warszawskim Żoliborzu niż w jakimś niewielkim, mało znanym miasteczku.

Najbardziej prestiżowe lokalizacje to te w centrach dużych miast, w tym również w stolicy, a zwłaszcza w jej znanych dzielnicach czy przy głównych ulicach. W to kryterium wpisuje się wirtualne biurowynajmowane przez Centrum Żoliborz z prestiżowym adresem przy Placu Inwalidów 10 w Warszawie.

Poprzedni artykułJak prawidłowo siedzieć przy biurku? Podpowiadamy
Następny artykułJakie obowiązki podatkowe musi spełnić przedsiębiorca, a jakie pracownik?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj