Jak wybrać odpowiednią zabudowę samochodu ciężarowego?

Przewóz towarów należy starannie zaplanować. Dotyczy to także wyboru odpowiedniej naczepy. To ona w dużej mierze będzie odpowiadać za bezpieczeństwo ładunku oraz łatwość załadunku/rozładunku. Sprawdźmy więc, jak dobrać właściwą zabudowę do samochodu ciężarowego.

Rodzaje zabudowy samochodów ciężarowych

Na rynku można znaleźć co najmniej kilka typów naczep. Różnią się one między sobą w znaczący sposób, dlatego wybór właściwego modelu przesądza o powodzeniu całej akcji logistycznej. Wśród najprzydatniejszych – a więc też najczęściej używanych – modeli znajdują się:

1) Kontenery. To solidne konstrukcje zabudowane z każdej strony i posiadające duże drzwiczki. Zapewniają najwyższy stopień ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, a także kradzieżami. Przy okazji dają wiele możliwości starannego zabezpieczenia przewożonych towarów.

2) Zabudowy plandekowe. Są bardzo lekkie, ale nie oznacza to, że łatwo je uszkodzić. Powstają bowiem z wysokogatunkowych materiałów. Dzięki temu gwarantują dobrą odporność uszkodzenia mechaniczne, lecz przede wszystkim na trudne warunki atmosferyczne. Za plandekami przemawia również łatwość załadunku oraz rozładunku, które mogą odbywać się tyłem, bokiem, a nawet górą.

3) Otwarte skrzynie. Najprostszy model, który stosuje się głównie do transportu towaru niewymagającego starannej ochrony przed niekorzystną pogodą. Istnieje jednak możliwość doposażenia go w plandekę i tym podobne płachty.

Jak dostosować kontener do posiadanego pojazdu?

Znający się na swoim fachu producent kontenerów nie będzie miał problemu z dostosowaniem produktu do samochodu ciężarowego klienta. Niezależnie od tego, jakiej marki posiada się pojazd. Na dodatek specjaliści podpowiedzą najkorzystniejsze rozwiązania dla takich aut jak Fiat Ducato, Peugeot Boxer, Citroen Jumper, Mercedes Sprinter, Volkswagen Crafter, Renault Master, Opel Movano czy Crafter.

Jaka zabudowa do przewozu międzynarodowego?

W tym przypadku należy zwrócić uwagę na wymiary. Zbyt duża zabudowa naraża przewoźnika na ponoszenie wysokich kosztów podczas transportu promami oraz zwiększa szansę na przedłużające się kontrole drogowe. Poza tym niektóre trasy są wyłączone dla wielkogabarytowych pojazdów. Naczepa międzynarodowa DMC do 3,5 nie powinna mieć więcej niż 4 m i 20 cm. Oznacza to pomieszczenie aż 8 palet.

U kogo zamówić zabudowy plandekowe?

Kontenery są zbyt ważną częścią transportu, by polegać na niesprawdzonych rozwiązaniach. Dlatego polecamy uwadze ofertę marki Blyss. Jako profesjonalny producent kontenerów zapewnia dostęp do konstrukcji, które sprawdzą się we wszelkich przedsiębiorstwach: od farmaceutycznych, przez gastronomiczne, aż po budowlane. Po skontaktowaniu się z przedstawicielami Blyss można uzyskać więcej informacji na ten temat.

To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zabudów plandekowych oraz tym podobnych rodzajów wyposażenia. Jak widać, wybór nie jest najprostszy, ale wystarczy pamiętać o kilku podstawowych sprawach, aby podjąć właściwą decyzję.

Poprzedni artykułZawody przyszłości – lista najbardziej poszukiwanych ekspertów przez pracodawców w Polsce
Następny artykułDostępność architektoniczna dla osób o szczególnych potrzebach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj