4 najlepsze wybory na pracę za granicą

Wyjazd do pracy za granicą nie zawsze musi wiązać się z diametralną poprawą bytu czy wysokimi zarobkami. W zależności od zdobytego wcześniej doświadczenia i posiadanych umiejętności mogą na was czekać lepsze bądź gorsze oferty pracy. Jak zatem znaleźć stabilne zatrudnienie i czym się kierować przy wyborze pracy za granicą? Podpowiadamy!

Praca za granicą – stała czy sezonowa?

Skoro już tutaj trafiliście, zapewne stoicie przed wyzwaniem, jakim jest podjęcie ostatecznej decyzji o wyjeździe za granicę. O plusach i minusach tego pomysłu można by wiele mówić, a lista mogłaby wręcz się nie kończyć… Chęć podreperowania domowego budżetu niekiedy sprawia, iż kilkumiesięczny wyjazd przeobraża się w stały pobyt, a dotychczasowe plany ulegają całkowitej zmianie. W przypadku osób decydujących się na podjęcie wyłącznie pracy sezonowej sprawa wygląda nieco inaczej. Wówczas wyjazd trwa kilka miesięcy, a powrót do kraju nadchodzi szybciej niż mogłoby się wydawać. Które rozwiązanie jest lepsze? To już zależy od waszych potrzeb, oczekiwań i możliwości. Istotne, aby decyzja ta była dokładnie przemyślana, a wyjazd został zorganizowany od A do Z… O czym jeszcze powinniście wiedzieć i w jakiej branży szukać zatrudnienia?

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech to niewątpliwie jeden z najczęstszych wyborów wśród Polaków. Nic w tym dziwnego! Zajęcie to może nieść ze sobą sporo życiowej satysfakcji, tym samym jest bardzo dobrze opłacane. W dodatku umiejętność posługiwania się językiem niemieckim czy posiadanie sporego doświadczenia nie zawsze są wymagane. Rynek wręcz cierpi na niedobór pracowników w opiece, oferując im jednocześnie świetne warunki pracy i całodobowe wsparcie w trakcie trwania kontraktu. Co ciekawe, zajęcie to nie jest przeznaczone wyłącznie dla kobiet! Choć to właśnie one zdominowały opiekę osób starszych, mężczyźni ze względu na swoje predyspozycje czy siłę fizyczną są bardzo pożądani. Decydując się jednak na wyjazd jako opiekun lub opiekunka osób starszych, warto skorzystać z zaufanego źródła, by przypadkiem nie natknąć się na nielegalne zatrudnienie.

Oferty pracy w Niemczech jako opiekunka osób starszych możecie znaleźć tutaj – https://laxocare.pl/oferty/.

Branża budowlana

Dania, Norwegia, a może… Szwecja? Skandynawia czeka z otwartymi rękami na pracowników z Polski! W tym wypadku o znalezienie dobrze płatnej pracy trudno nie będzie. Oferty pracy znajdziecie na każdym kroku – oczywiście, o ile potraficie dobrze szukać. Co mamy na myśli? Branża budowlana rządzi się własnymi prawami i właśnie dlatego tak ważne jest, by wybrać ofertę w pełni odpowiadającą naszym potrzebom i oczekiwaniom. Wielu pracodawców na terenie Skandynawii oferuje swoim przyszłym pracowników i wyżywienie, i zakwaterowanie. Wówczas koszty utrzymania na miejscu ulegną znacznemu obniżeniu, a jak wiadomo – kraje skandynawskie są bardzo drogie.

Gastronomia

Tutaj macie szerokie pole do popisu! Choć przez wielu branża gastronomiczna jest uznawana za prawdziwą zmorę, stanowi ona doskonały wybór dla osób poszukujących pracy sezonowej. W zależności od swych umiejętności możecie aplikować na stanowiska kucharza, barmana lub kelnera, który oprócz stałej pensji może liczyć na całkiem spore napiwki. Gdzie najlepiej wyjechać do pracy w gastronomii? Islandia to strzał w dziesiątkę zwłaszcza w sezonie letnim! Zachwyci was niesamowitymi krajobrazami, a dzięki stałej pracy bez problemu zaoszczędzicie sporą sumę pieniędzy.

Praca na magazynie

Mamy świadomość, iż praca na magazynie nie brzmi zbyt zachęcająco. Niemniej jednak wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na nowych pracowników warunki pracy na magazynie uległy znacznej poprawie. Dziś możemy liczyć na wysokie zarobki oraz darmowe zakwaterowanie z wyżywieniem. Jeśli zatem angielski klimat przypada wam do gustu, rozważcie właśnie tę propozycję pod kątem pracy tymczasowej. Na dłuższą metę zatrudnienie na magazynie może okazać się nie najlepszym wyborem…

Poszukiwania pracy za granicą nie należą do łatwych. Pamiętajcie przede wszystkim o korzystaniu z legalnych i zaufanych źródeł. Internet jest wręcz przepełniony ofertami pracy, a o znalezienie zatrudnienia na czarno wcale nie tak trudno…

Poprzedni artykułDress code biznesowy – co należy wiedzieć?
Następny artykułChwilówka bez BIK – czym jest i jakie ma wady?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj