Utrzymanie czystości miejsc użyteczności publicznej

Utrzymanie czystości w przestrzeni publicznej to duże wyzwanie w polskich miastach. Dowiedz się, jak skompletować odpowiednie wyposażenie do sprzątania w przestrzeni pożytku publicznego.

Mechaniczne rozwiązania

Aby utrzymać czystość w miejscach publicznych niezbędne jest skorzystanie z nowoczesnych maszyn sprzątających.
Utrzymanie czystości wokół budynku zakładu może być o wiele łatwiejsze przy użyciu odpowiednich urządzeń. Które narzędzia idealnie nadają się do utrzymania czystości w miejscach użyteczności publicznej?

Zamiatarka do kostki

Zamiatarka służy do utrzymania czystości w alejkach ogrodowych oraz na podjazdach. Aby z niej korzystać nie trzeba się schylać, dzięki czemu sprzątanie trwa o wiele krócej niż przy użyciu tradycyjnej miotły. Istnieją również zamiatarki samojezdne, niektóre są na baterie, inne są zasilane benzyną.

Jak wybrać zamiatarkę?

Zamiatarkę należy dobrać w zależności od potrzeb. Do niedużych obszarów ręczne zamiatarki będą stanowczo wystarczające. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na następujące parametry, liczbę szczotek walcowych oraz bocznych a także ich wytrzymałość. Zamiatarki spalinowe dobrze sprawdzą się na większych powierzchniach.

Przycinanie gałęzi i żywopłotu

Utrzymanie zadbanego ogródka jest ważne niezależnie od dziedziny działalności. Nie chcesz chyba, by cechą wyróżniającą twojego budynku był najbardziej niechlujny żywopłot w całej okolicy. Tradycyjne grabie odchodzą do lamusa, zamiast nich używa się maszyn, które zdmuchują liście na jedną kupkę.

Automat szorująco –zbierający

Taki automat to absolutna podstawa. Maszyna zamiata podłogę, następnie ją myje, a potem suszy, dzięki czemu nikt nie poślizgnie się na mokrej posadzce. Takie urządzenia to zwykle jednorazowy wydatek.

Dezynfekcja często uczęszczanych miejsc

Konieczne jest regularne dezynfekowanie miejsc w przestrzeni publicznej za pomocą środków dezynfekujących. Które miejsca zasługują na szczególną uwagę? Na pewno klamki. Warto również dezynfekować paczkomaty. W zamkniętych przestrzeniach dobrze sprawdzą się odkurzacze pianowe. Czyszczenie tapicerek za pomocą piany jest dużo skuteczniejsze, ponadto czas schnięcia jest o wiele krótszy.

Odchwaszczanie parą

Alternatywą dla tradycyjnych środków chemicznych jest użycie pary w procesie usuwania chwastów. To rozwiązanie jest nie tylko skuteczne, ale również ekologiczne.

Utrzymanie czystości w przestrzeni publicznej jest trudne ze względu na duży ruch, jednak przy użyciu odpowiednich sprzętów, sprzątanie może być o wiele szybsze i bardziej precyzyjne.

Poprzedni artykułJak sfinansować zakup sprzętu medycznego?
Następny artykułWynajem wózków widłowych – co musisz wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj