Przeprowadzka — wynajem samochodu, czy firma przeprowadzkowa?

Firma przeprowadzkowa, czy wynajem samochodu dostawczego — które z rozwiązań jest lepsze i dla kogo?

W zależności od indywidualnych potrzeb istnieje kilka sposobów na sprawne przewiezienie swojego dobytku z jednego miejsca w drugie. Przed dokonaniem wyboru pomiędzy wynajmem samochodu dostawczego a skorzystaniem z firmy przeprowadzkowej należy rozważyć plusy i minusy każdego z tych rozwiązań. Które jest bardziej ekonomiczne? Które łatwiejsze? Które wymaga mniej wysiłku, a które oszczędzi niepotrzebnych zmartwień?

Firma przeprowadzkowa — czym się zajmuje

Sprawne, szybkie przewiezienie niemal wszystkich przedmiotów, to główne zadanie jakie stawia sobie firma przeprowadzkowa. Z ich usług korzystają nie tylko osoby prywatne zmieniające aktualne miejsce zamieszkania, ale również firmy, biura, kluby, magazyny i wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa. Pamiętajmy, że korzystając z usług firm przeprowadzkowych nie otrzymujemy do dyspozycji jedynie samochodu, a również wykwalifikowaną kadrę (zazwyczaj dwóch panów), którzy pakują, przenoszą, przewożą i wypakowują nasze rzeczy. Samochód, jakim przyjeżdżają pracownicy, z przeprowadzającej nas firmy, jest przez nich obsługiwany, co sprawia, że nie musimy mieć prawa jazdy i brać odpowiedzialności za wypożyczone auto.

Wynajem samochodu dostawczego — na czym polega?

W każdym większym mieście znajdziemy ofertę wynajmu samochodu osobowego, jednak nie każdy wie, że wiele firm posiada w swojej ofercie również szeroką gamę samochodów dostawczych. Cena za wynajem takich aut zazwyczaj jest nieco większa niż za wynajem auta osobowego, jednak nieporównywalnie mniejsza niż skorzystanie z firmy przeprowadzkowej. By korzystać bez ograniczeń z samochodu dostawczego przez kilka dni (nawet do miesiąca) wystarczy mieć prawo jazdy kategorii B, co upoważnia nas do prowadzenia samochodu o masie do 3,5 tony (wliczając w to ładunek). Przeciętna masa samochodu dostawczego, w którym mamy do użytku około 15-17 metrów sześciennych przestrzeni wynosi zazwyczaj mniej niż 2 tony. Zatem możemy wypożyczyć auto dostawcze, wnieść zwrotną kaucję i przewozić spokojnie swoje rzeczy bez limitu czasu i stawek godzinowych, jakie zazwyczaj płaci się przy korzystaniu z firmy przeprowadzkowej.

Atuty korzystania z wynajmu samochodu dostawczego podczas przeprowadzki

Większość ludzi zmieniających miejsce zamieszkania lubi się chwalić i pokazywać nowe mieszkanie/dom. Nie każdy jednak chce, aby w progi nowego domu wchodzili obcy ludzie z firmy przeprowadzkowej. Zachowanie anonimowości może mieć duże znaczenie ze względów bezpieczeństwa, ale również zapewniać większy komfort w trakcie przeprowadzki. Nie musimy dzielić się z obcymi ludźmi tym, gdzie się przeprowadzamy, jakie mamy rzeczy, jakim dysponujemy majątkiem. Możemy komfortowo sami zdecydować, jakie przedmioty, gdzie pakujemy, jak je posegregujemy i zabezpieczymy przed zniszczeniem. Nikt obcy nie poznaje naszej prywatności i rodziny. Wielu ludzi docenia tego rodzaju komfort, który jest głównym atutem skorzystania z wypożyczonego samochodu dostawczego.
Kolejnym ogromnym atutem tego rozwiązania jest cena. Wynajem samochodu dostawczego na dwa dni to koszt około 500 złotych. Jest to wielokrotnie niższa cena niż za usługi firmy przeprowadzkowej. Oczywiście wszystko musimy zapakować, przewieźć i rozpakować sami, jednak mamy na to bardzo dużo czasu i nie musimy się spieszyć.

Atuty korzystania z firmy przeprowadzkowej — kto powinien z nich korzystać

Meble, kartony wypełnione po brzegi książkami, sprzęty AGD są zazwyczaj bardzo ciężkie. Osoby, które nie chcą lub nie mogą narażać się na ciężką pracę fizyczna, jaką jest dźwiganie przedmiotów, definitywnie powinny skorzystać z oferty dobrej firmy przeprowadzkowej. Profesjonalni pomocnicy dokładnie wiedzą, jak zapakować przedmioty i zajmuj się całym załadunkiem, przewozem i rozładunkiem.
Warto też wspomnieć o klientach, którzy odznaczają się brakiem organizacji i umiejętności pakowania — w takim przypadku koniecznie powinniśmy skorzystanie z firmy przeprowadzkowej, gdyż zaoszczędzimy mnóstwo czasu, a przede wszystkim niepotrzebnych, negatywnych emocji. Pamiętajmy również, że firma przeprowadzkowa, to najlepsza opcja dla niezmotoryzowanych. Nie musimy się martwić samym przewozem, prowadzeniem auta, ani ewentualną kolizją.

Podsumowanie — które rozwiązanie jest lepsze: skorzystanie z firmy przeprowadzkowej, czy wypożyczenie auta dostawczego?
Osoby, które nie mają prawa jazdy kategorii B, nie potrafią i nie chcą się same pakować, nie mają siły lub ochoty dźwigać ciężkich przedmiotów, to idealni klienci firm przeprowadzkowych. Te doskonale spełnią swoje zadanie i wszystko załatwią za nas.
Osoby, które chcą trochę zaoszczędzić, mają prawo jazdy kategorii B, cenią sobie prywatność, nie boją się pracy fizycznej, chcą mieć wpływ na to, jak ich przedmioty będą pakowane i przewożone, powinny skorzystać z wynajmu samochodu dostawczego.

Poprzedni artykułŚrodki na biznes motywują do założenia firmy
Następny artykułJak zachęcić klienta do większych zakupów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj