Bezzwrotna dotacja na rozwój prowadzonego biznesu

W przypadku mikro i małych przedsiębiorstw dużym problemem jest często brak funduszy na rozwój prowadzonego biznesu. Na szczęście są rozmaite dofinansowania dla firm ze środków Unii Europejskiej i środków z polskich dotacji. Oczywiście nie przyznaje się ich każdemu przedsiębiorcy, konieczne jest spełnienia konkretnych wytycznych, złożenie odpowiedniego wniosku. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy zewnętrznej, która pomoże w zdobyciu dofinansowania.

Kredyt technologiczny na rozwój firmy

Kredyt na innowacje technologiczne to niezwykła szansa dla każdej firmy, która chciałaby uzyskać bezzwrotną dotację. W ten sposób możliwość staje się sfinansowanie kilkudziesięciu procent kwoty inwestycji. Kredyt technologiczny na realizację projektu zaciąga się w banku komercyjnym. Trzeba mieć oczywiście zdolność kredytową, prowadzić działalność gospodarczą na terenie Polski z wpisem do właściwego rejestru.

Jeśli firma działa w branży o wysokim potencjale innowacyjności, to warto wnioskować o przyznanie bezzwrotnej dotacji. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla przedsiębiorstw mikro, małych i średnich. Jeśli firma nadal nie dostosowała się do zmian technologicznych ze względu na brak funduszy, to ogromnym wsparciem będzie dla niej dofinansowanie. Pozyskane środki mogą zostać wykorzystane na badania, rozwój i innowacje. Będzie to świetne rozwiązanie w przypadku zakładania start-upów, chronienia patentów, wchodzenia na rynek międzynarodowy, projektowania produktów i usług.

Dofinansowania dla firm 2023 – co warto wiedzieć?

Z kredytu na innowacje technologiczne można dofinansować budowę hali, jej rozbudowę lub zakup obiektu. Środki mogą zostać przeznaczone również na inwestycje w maszyny, linie technologiczne, urządzenia. Można również kupić patenty, licencje i oprogramowanie. Kluczową kwestią dla każdego przedsiębiorcy chcącego uzyskać bezzwrotną dotacji jest złożenie wniosku. Musi on zostać właściwie wypełniony. Nawet drobna pomyłka może przyczynić się do jego odrzucenia.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wobec tego skorzystania z pomocy doświadczonych profesjonalistów. Wskażą na dostępne możliwości i doradzą wybór najkorzystniejszego rozwiązania. Można liczyć także na zarządzanie całym procesem pozyskania dofinansowania. Firma zewnętrzna taka jak Argonavi zbierze niezbędne dane, na podstawie których pracuje wniosek. Jest to ogromna oszczędność czasu dla przedsiębiorcy. Zmniejsza się również ryzyko odrzucenia wniosku. Firma opracuje projekt, budżet i harmonogram projektu. Przygotuje całą dokumentację. Będzie nadzorować proces podpisywania umowy o dofinansowanie.

Poprzedni artykułDlaczego regał magazynowy na wymiar to najlepszy wybór?
Następny artykułZwrot podatku z zagranicy – jak go otrzymać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj