Jak prawidłowo zamontować drzwi zewnętrzne?

Prawidłowy montaż drzwi to podstawa. Czeka Cię instalacja całego systemu drzwi wejściowych? Zanim przystąpisz do realizacji tego zadania, koniecznie dobrze się do niego przygotuj. Zobacz, jak powinien przebiegać montaż drzwi zewnętrznych.

Montaż drzwi to bardzo ważna sprawa. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy, jest właściwie równie ważne, co sam wybór odpowiedniego modelu. Nawet najlepsze, najsolidniejsze drzwi nie będą spełniać swoich podstawowych funkcji, jeśli na etapie instalacji zostanie popełniony błąd. Czym to może skutkować? Najczęściej brakiem szczelności i płynności w otwieraniu i zamykaniu. W niektórych przypadkach może dojść nawet do niekontrolowanego odblokowania zamka.

Chcesz czuć się bezpiecznie w swoim domu? Dowiedz się więc, jak przeprowadzić montaż drzwi zewnętrznych w sposób prawidłowy.

Kiedy można zamontować drzwi zewnętrzne?

Budujesz dom od podstaw lub przeprowadzasz gruntowny remont elewacji? Czas instalacji ma w tym przypadku bardzo duże znaczenie. Montaż drzwi zewnętrznych powinieneś przeprowadzić dopiero wtedy, gdy prace wykończeniowe na zewnątrz budynku dobiegną końca. Dzięki temu nowe drzwi nie zostaną narażone na uszkodzenia.

W czasie trwania robót budowlanych wiele czynników może zadziałać na szkodę nowych drzwi zewnętrznych. Plamy z farby, osady z tynku, pył i kurz to tylko niektóre z nich. Mowa tu zarówno o szkodach zewnętrznych, możliwych do usunięcia, jak i o kompletnych zniszczeniach. Te ostatnie wywołać może na przykład wilgoć wydzielana przez schnące powierzchnie.

Montaż drzwi zewnętrznych — samodzielnie czy z pomocy specjalisty?

Zastanawiasz się, czy wymiana drzwi wejściowych to zadanie, z którym sobie poradzisz? Musisz wiedzieć, że montaż takiej konstrukcji to nie taka łatwa sprawa. Aby przeprowadzić go w sposób prawidłowy, niezbędne są nie tylko odpowiednie narzędzia, ale i wiedza oraz umiejętności. Bez tego cały proces może skończyć się klęską w postaci zniszczonych drzwi. Jeśli czujesz się na siłach, aby zrobić to samodzielnie — świetnie, jeśli jednak nie, to wcale nie musisz się tym martwić.

Po co ryzykować, skoro można kupić drzwi zewnętrzne z montażem? To opcja, którą oferuje coraz więcej firm. Powierzając instalację fachowcom rekomendowanym przez samego producenta, masz pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone prawidłowo. Co więcej, niektóre firmy oferują także gwarancję na tę usługę. W związku z tym, w razie wystąpienia jakiejkolwiek nieprawidłowości, możesz skorzystać z bezpłatnej naprawy usterki.

Montaż w odpowiednich warunkach — czyli o czym warto pamiętać przed instalacją?

Zanim nastąpi ostateczny montaż drzwi zewnętrznych, należy zadbać o kilka istotnych kwestii. Jest to szczególnie ważne przy samodzielnym montażu, jednak niektóre rzeczy należy sprawdzić także wtedy, gdy instalacją zajmuje się fachowiec. Pierwszą rzeczą jest oczywiście bardzo dokładne obejrzenie drzwi oraz wszystkich pozostałych elementów. To ostatni moment na wykrycie ewentualnych uszkodzeń czy nieprawidłowości.

Przed wymianą drzwi warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, akcesoria i preparaty, takie jak pianka montażowa. Nie można zapomnieć też o zabezpieczeniu ścian taśmą malarską oraz bardzo dokładnym oczyszczeniu powierzchni otworu drzwiowego.

Pamiętaj, że właściwie przeprowadzony montaż to gwarancja właściwego działania drzwi. Zadbaj więc (sam lub z pomocą fachowca), aby wszystko przebiegło po Twojej myśli.

Poprzedni artykułBłyskawiczna zmiana aranżacji pomieszczenia z płytami gips-karton i profilami
Następny artykułJak oszczędzać pieniądze na energii elektrycznej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj