Platon Life rozwija ofertę dla polskich użytkowników

Możliwość inwestowania pasywnego za pomocą tokenów PlatonCoin i uruchomienie na globalną skalę portalu Platon Auction – fintech Platon Life stawia kolejne duże kroki na drodze do rozwoju. Cel jest jasny: zainteresować tematyką cyfrowych walut jak najszersze audytorium.

Edukować i popularyzować cyfrowe waluty

Platon Life to środkowoeuropejski fintech, operujący na rynkach w Wielkiej Brytanii, Emiratach Arabskich, Estonii, Słowacji i Czechach, a od września – również w Polsce. Główna misja spółki to edukacja na temat cyfrowych walut i uświadamianie ogółu społeczeństwa na temat ich potencjału – tak, by społeczeństwo lepiej rozumiało założenia i ideę cyfrowych walut i chętniej z nich korzystało. Platon Life realizuje tę misję poprzez oferowanie użytkownikom przyjaznych, prostych i prostych rozwiązań. Platforma Platon Life jest dostępna w aplikacji i pozwala na szybki, intuicyjny dostęp do ośmiu kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum czy PlatonCoin, i przechowywanie ich w cyfrowym portfelu, zabezpieczonym na wypadek kradzieży czy utraty środków. Bezpieczeństwo oparte jest na technologii blockchain, a także rozwiązaniach dostarczanych przez firmę Broadcom (wcześniej Symantec).

Aukcje, zakupy i inwestowanie

Możliwość zakupu cyfrowych walut, ich sprzedaży i wymiany na to niejedyne funkcjonalności oferowane przez fintech. Od niedawna Platon Life prowadzi Platon Store oraz Platon Auction, czyli platformy, za pośrednictwem których można kupować bony i karty podarunkowe (m.in. do Zalando, Spotify czy Netflix) i licytować różne kolekcjonerskie przedmioty. Udział w aukcjach jest bezpieczny i możliwy jedynie po zakupie waluty PlatonCoin (cyfrowej waluty opartej na blockchainie Ethereum), a także rejestracji oraz weryfikacji, wymaganej przez przepisy mające na celu przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy.

Od niedawna możliwe jest również inwestowanie za pośrednictwem tokenów PLTC. To od preferencji użytkownika zależy, na jaki okres (3, 6 i 12 miesięcy) i w jakiej ilości inwestuje środki (od 100 do 100 tysięcy złotych). Inwestycja daje możliwość uzyskania interesującego dochodu pasywnego na atrakcyjnym oprocentowaniu (1,5 proc. w skali roku przy lokacie 3-miesięcznej, 3,6 proc. w skali roku przy półrocznej inwestycji i 8,4 proc. przy lokacie na dwanaście miesięcy).

Więcej szczegółów na temat fintechu Platon Life dostępnych jest na stronie organizacji: https://platonlife.com/pl.

Poprzedni artykułZwrot podatku z Niemiec – wszystko, co musisz wiedzieć
Następny artykułMężczyzna musi się wyróżniać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj