Jak poprawnie zarządzać dokumentacją projektową?

Dla kierowników budów, wykonawców i architektów kompletna dokumentacja budowlana ma wielkie znaczenie i moc dowodową. Jak prawidłowo zarządzać dokumentacją techniczną w Twojej firmie za pomocą odpowiednich programów?

Dokumentacja budowlana – czym ona dokładnie jest?

Jest to ważna i czasochłonna część każdego projektu budowlanego, czego wynikiem może być jej zaniedbanie i niekompletność. Na pomoc przychodzą oprogramowania, które pomogą Ci w obiegu dokumentacji oraz jej zarządzaniu.

Zarządzanie dokumentacją techniczną

Kompletna dokumentacja to codzienne raporty z budowy, rejestrujące jej postęp. Obecnie używa się do niej najróżniejszych rozwiązań cyfrowych. Oprogramowania do tego przeznaczone ułatwiają rejestrację, tworzą codzienne raporty, a czasem wystarczy tylko do tego jeden przycisk!

Celem dokumentacji to spójne przetwarzanie postępów, ewentualnych zdarzeń, a co najważniejsze – ich przejrzystość.

Czy dokumentacja budowlana jest obowiązkowa?

Jeżeli chcemy dbać o własny biznes to dokumentacja budowy powinna być obowiązkowa. Dlaczego? Jest ona dowodem w przypadku usterek, uszkodzeń i rozliczeń. Co więcej, tworząc taki dziennik budowy, w którym opisane są jej wszystkie etapy regularnie, cały proces będzie zrozumiały dla osób trzecich, np. klientów lub firm z Tobą współpracujących. Ponadto, możesz wcześniej rozpoznać i wyeliminować wady konstrukcyjne.

Dzięki dokumentacji biurowej i optymalizacji wszystkich procesów zaoszczędzisz czas i obniżysz koszty budowy.

Dowiedź się więcej na naszym blogu:

Dokumentacja geologiczno-inżynierska

Technologia BIM – jej rola w procesach inwestycyjnych

System zarządzania dokumentacją – czy to się opłaca

Jakie są możliwości zarządzania dokumentacją? Są to np.:

  • sprawozdanie z zarządzania,
  • dziennik budowy,
  • sprawozdanie z budowy

Cyfrowa dokumentacja budowlana – oszczędność czasu i wiele innych korzyści

Dzięki cyfrowej dokumentacji oszczędzisz wiele czasu i odciążysz się z dodatkowej, papierkowej roboty. Co więcej, zyskasz wiele nowego miejsca w swoim biurze – koniec ze stosem kartek, segregatorami i schowkami! Postępy budowy możesz bez problemu rejestrować za pomocą urządzeń mobilnych – szybko, łatwo i przyjemnie. Dodatkowo, raporty generuje się tylko jednym kliknięciem!

Jak działa takie oprogramowanie?

Wszelkie zebrane przez Ciebie dane za pomocą aplikacji budowlanej, są od razu zsynchronizowanie z oprogramowaniem zajmującym się tworzeniem dokumentacji. Wszystkie dane masz zawsze pod ręką, lub możesz je wydrukować, w razie konieczności, w swoim biurze.

Postępami w budowie możesz się w łatwy sposób podzielić ze swoimi klientami – poprzez wysłania elektronicznej dokumentami poprzez e-mail.

Atutor – firma, która pomoże ułatwić życie w Twoim przedsiębiorstwie

Atutor to firma specjalizująca się w analizie procesów dokumentacji inżynierskiej. Dzięki jej usługom bez problemu wdrożysz w swoim przedsiębiorstwie system zarządzania dokumentacją. Więcej na ten temat przeczytasz na ich stronie internetowej – Atutor Integracja Cyfrowa

Poprzedni artykułRola nieruchomości w obecnym kryzysie gospodarczym
Następny artykułCo wyróżnia dobry sklep dziecięcy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj