Organizacja imprez integracyjnych dla firm

Każda próba zjednania sobie pracowników może zakończyć się fiaskiem i spowodować znaczne osłabienie więzi, jakie panują w firmie. Coraz więcej pracodawców zaczyna wreszcie zwracać na to uwagę.

W czym tkwi problem w dobrych relacjach pracodawca-pracownik?

Jeden jest zleceniodawcą, drugi natomiast ma za zadanie pewną pracę wykonać – w jak najlepszy sposób. Tutaj zarysowuje się wyraźna granica i bariera stanowiąca różnicę poziomów pomiędzy tymi podmiotami. Chodzi o to, aby pracownik czuł tę granicę, ale żeby nie determinowała jego stosunku do samej pracy. Kiedy jest ona zbyt duża, pracownik się demotywuje i będzie wykonywał swoje obowiązki znacznie gorzej, niż do tej pory. Kluczem i rozwiązaniem problemu może być odpowiednie zintegrowanie kadry i między sobą, ale także na linii szef-podwładny. Imprezy integracyjne mogą zdziałać cuda!

Daj im to, co chcą

Jak pracodawca by się nie starał i nie doskonalił warunków oraz miejsca pracy, pewna bariera pozostanie niesforsowana. Chodzi o przeszkodę psychologiczną, której nie da się pokonać nowoczesnym wyglądem studia czy komfortowymi warunkami pracy. Ludzie pragną nawiązywać między sobą relację, a w kontaktach firmowych jest to szczególnie pożądane. Praca w ciszy, z nieznajomymi znacznie obniża indywidualne osiągi poszczególnych osób. Jednym ze sposobów wywołania pozytywnych skojarzeń z pracą, a w szczególności z konsolidacją pracowników jest organizacja imprez integracyjnych. Ale czy to jedyny pomysł?

Zjednaj ich

W nowoczesnych, dobrze prosperujących przedsiębiorstwach organizowanie imprez integracyjnych dla pracowników jest czymś normalnym i spotykanym na porządku dziennym. Są one organizowane cyklicznie i grupowo, tak aby pewna część nowych pracowników mogła zaznajomić się lepiej ze „starymi wygami” w zakładzie pracy. Wzmacnia to ich wydajność i chęć samodoskonalenia się. Potwierdzają to w licznych pracach naukowcy, którzy podkreślają jak ważna jest sfera psychologiczna w kontekście wykonywanej pracy. Sami, będąc pracodawcami, powinniśmy się zdecydować na taki ruch i skonsolidować swoją kadrę pracowniczą. Jeśli sami nie mamy czasu zająć się zorganizowaniem wycieczki, zrobi to za nas firma, która profesjonalnie zajmuje się organizacją imprez integracyjnych taka jak http://www.joyevent.pl/

Poprzedni artykułTworzenie przewagi konkurencyjnej w otoczeniu firmy dzięki zmianom w zamówieniach.
Następny artykułPrawo w biznesie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj