Hestia Corporate Solutions – nowa oferta ubezpieczeń korporacyjnych ERGO Hestii

Hestia Corporate Solutions – nowa oferta ubezpieczeń korporacyjnych ERGO Hestii

Nowe produkty, usługi i narzędzia – ERGO Hestia uruchomiła unikatową ofertę pełnej obsługi ubezpieczeń korporacyjnych. Teraz w jednym miejscu, w ramach Hestia Corporate Solutions, brokerzy i klienci znajdą rozwiązania z zakresu predykcji i prewencji, powstałe na bazie wieloletnich doświadczeń inżynierów ryzyka, ekspertów z zakresu underwritingu i likwidacji szkód.

Prezentacja nowej oferty odbyła się w Łodzi podczas pierwszej z cyklu konferencji Hestia Corporate Solutions, poświęconej ochronie przed ryzykami nowej, cyfrowej gospodarki. Blisko 200 brokerów z całej Polski miało okazję poznać produkty ubezpieczeniowe, zapewniające profesjonalne wsparcie przedsiębiorców w sytuacjach, gdy dochodzi do ataku cyberprzestępców oraz paletę dodatkowych usług związanych z tworzeniem środowiska biznesowego odpornego na tego typu ryzyka. Firma cyberodporna, to pierwszy element układanki, którą ubezpieczyciel zamierza odsłaniać krok po kroku, podczas kolejnych konferencji prezentujących zakres ochrony Hestia Corporate Solutions.

Hestia Corporate Solutions to nowe spojrzenie na dotychczas funkcjonujący model ubezpieczeń korporacyjnych – mówi Adam Roman, członek zarządu Grupy ERGO Hestia ds. Ubezpieczeń Korporacyjnych. Ewoluujemy od tradycyjnej – kompensacyjnej – roli  ubezpieczyciela w kierunku partnera biznesowego. Dzięki połączeniu inżynierskiej wiedzy i technologii jesteśmy w stanie pomóc naszym klientom lepiej zarządzać ryzykiem. Po ponad ćwierćwieczu rozwoju kompetencji z zakresu inżynierii i underwritingu ERGO Hestia stworzyła pakiet usług, produktów i narzędzi, dzięki którym zaawansowane programy ubezpieczeń stają się znacznie szerszą niż dotychczas ofertą współpracy. Hestia Corporate Solutions, to zaproszenie dla wszystkich klientów ERGO Hestii do odpowiedzialnego partnerstwa, które jest gwarancją Najwyższego Standardu Ochrony – zapewnia Adam Roman.

Głównymi tematami pierwszej konferencji w Hestia Corporate Solutions były ryzyka cyfrowego świata, regulacje unijne dotyczące ochrony danych osobowych, inżynieryjne usługi z zakresu prewencji i predykcji oraz nowe warunki ubezpieczenia cyber.

W obszarze ryzyk cybernetycznych podsumowaliśmy wnioski z ponad dwuletniej współpracy z klientami i brokerami. Za nami kilkadziesiąt spotkań i ekspercka wiedza zdobyta w trakcie pilotażowych wdrożeń usług z zakresu predykcji i prewencji przed cyberatakami. Na podstawie licznych zapytań i ofert, nabraliśmy niezbędnego doświadczenia, które wykorzystujemy tworząc zakresy ubezpieczenia odpowiadające oczekiwaniom rynku  – mówi Marcin Dębicki, dyrektor Biura Ubezpieczeń Podmiotów Gospodarczych ERGO Hestii.

W nowym zakresie ubezpieczenia przed atakami cybernetycznymi klienci uzyskują między innymi rozszerzenia ochrony o pokrycie kosztów kar administracyjnych, okupów, uszkodzeń sprzętu czy utraty zysku. Dodatkowo w ramach odpowiedzialności cywilnej ERGO Hestia uwzględniła pokrycie sumy zadośćuczynienia nakładanego na przedsiębiorcę w wyniku wycieku danych osobowych czy kosztów postępowań i zasądzanych kar.

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 2,73 miliony klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. W 2017 roku pomogliśmy w ponad 700 tysiącach szkód. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

Poprzedni artykułAktywnie i zdrowo z PZU Sport
Następny artykułING udostępnia klientom nowy sposób płatności – Google Pay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj