Jak wysłać paczkę do Wielkiej Brytanii?

Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, zmieni zapewne sposób wysyłania paczek, zarówno do Wielkiej Brytanii, jak i z Wielkiej Brytanii do Polski. Aktualnie trwa okres przejściowy, który ma się skończyć wraz z końcem 2020 roku. Dlatego obecnie wysyłka do Wielkiej Brytanii przebiega na starych zasadach. Ile zatem kosztuje paczka do Anglii i jak długo trzeba na nią czekać?

Paczka do Wielkiej Brytanii – ile kosztuje i jak długo idzie?

Tak jak w przypadku wszystkich przesyłek międzynarodowych, jednym z najważniejszych pytań jest to, ile kosztuje paczka do Anglii? Jak na razie koszty paczki do Wielkiej Brytanii są wolne od cła, czy konieczności zapłacenia VAT-u, dzięki temu są one podobne, jak w przypadku wysyłki paczek do innych krajów UE.

Ostateczna cena paczki do Anglii związana jest przede wszystkim z gabarytami przesyłki oraz jej rodzajem. Niewielka i niezbyt ciężka oraz ekonomiczna, a tym samym tania paczka do Anglii, to koszt w granicach 80 zł. Tego typu przesyłka dotrze do Wielkiej Brytanii w ciągu 3-5 dni. Natomiast szybka paczka do Anglii, która dotrze nam miejsce ekspresem (1-2 dni), to już wydatek rzędu około 180-200 zł.

Szybka paczka do Anglii – jak znaleźć kuriera?

Jeśli zależy nam na tym, aby kurier do Anglii dostarczył naszą paczkę jak najszybciej, to warto skorzystać z wyszukiwarki usług kurierskich (np. Parcel ABC), która wskaże, jaka firma w danym momencie może dostarczyć naszą przesyłkę w jak najszybszym czasie.

Często jest tak, że jeden przewoźnik ma już komplet przesyłek i nasza nie może być zabrana w danym dniu. Natomiast inny kurier ma jeszcze wolne przestrzenie i nasza paczka do Wielkiej Brytanii może wyruszyć w drogę już za kilka godzin. Warto zatem sprawdzić i porównać oferty kilku firm, aby wybrać tę, która będzie najszybsza.

Dobrze jest mieć na uwadze, że po zakończeniu Brexitu wysyłka do Anglii może być nieco bardziej skomplikowana, jednak nadal będzie dostępna oferta przesyłki ekspresowej, czyli szybka paczka do Anglii, która dotrze na miejsce w 1-2 dni. Zmienią się bowiem procedury nadania oraz konieczność opłacenia cła czy podatku, ale trasa przesyłek oraz połączenia firm kurierskich, które świadczą usługi międzynarodowe, pozostaną takie same.

Poprzedni artykułPrzechowywanie dokumentów w firmie – jakie obowiązki spoczywają na pracodawcy
Następny artykułW jaki sposób technologie dla branży retail mogą pomóc innowacjom w świecie po pandemii?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj