O czym trzeba pamiętać przy podpisaniu umowy na energię?

prąd firma

Zmiana dostawcy prądu może przynieść duże oszczędności Twojej firmie. Decyzję tę należy jednak podjąć po starannej analizie oferty, a samą umowę podpisać po dokładnym zapoznaniu się z dokumentem. Sprawdź, o czym trzeba pamiętać przy podpisywaniu umowy na energię elektryczną.

Wybór taryfy

Koniecznie zwróć uwagę na rodzaj taryfy, która będzie obowiązywać podczas trwania umowy. Określ, czy chcesz być rozliczany na podstawie jednej stawki obowiązującej całą dobę, czy też różnych stawek, w zależności od godziny. Na przykład, małe i średnie przedsiębiorstwa często wybierają taryfę jednostkową C11, która zapewnia stałą cenę za prąd przez całą dobę. To dobre rozwiązanie dla firm, które korzystają z energii o różnych godzinach. Dwustrefowa taryfa C12 jest z kolei polecana dla firm, które działają na nocną zmianę, a przez to chcą płacić mniej za prąd zużyty w tym czasie. Dostępne są również inne taryfy – wybór odpowiedniej jest bardzo ważny, ponieważ pozwoli Ci poczynić znaczne oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.

Prąd dla firm – cennik

Kolejną istotną kwestią są wydatki, jakie poniesiesz za prąd dla firm Cennik dostawcy powinien być zatem dokumentem, z którym zapoznasz się bardzo dokładnie. Zwróć uwagę nie tylko na kwotę za 1 kWh, ale również na wysokość comiesięcznej opłaty handlowej albo innych usług dodatkowych. Sprawdź również, czy cena energii jest stała, czy też sprzedawca zastrzega sobie możliwość jej zmiany. Na przykład, sprzedawca energii ze źródeł odnawialnych AXPO zapewnia klientom niezmienną cenę prądu nawet przez 5 lat!

Czas obowiązywania umowy

Ważnym zagadnieniem jest ponadto czas obowiązywania umowy. Upewnij się, na jaki okres podpisujesz umowę i przeczytaj zapisy mówiące o ewentualnych karach za jej zerwanie przed okresem wygaśnięcia. Nie wszystkie firmy wprowadzają takie obostrzenia. Firma AXPO oferuje możliwość podpisania umowy na czas nieokreślony, którą można w każdej chwili wypowiedzieć bez konsekwencji i kar umownych.

Poprzedni artykułSkuteczny rozwój handlowca
Następny artykułBranża e-commerce – o czym warto pamiętać handlując przez internet?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj