Jak urządzić salon z jadalnią?

Połączenie salonu z jadalnią to najczęstsze rozwiązania w mieszkaniach lub domach, gdzie ciężko jest wydzielić osobną przestrzeń. Taki układ pomieszczenia ma swoje zalety, chociażby stworzenie przytulnego, wygodnego miejsca do spędzania czasu dla całej rodziny.

Zaprojektowana jadalnia z salonem to miejsce, które pełni wiele funkcji. Spędzamy tam czas z rodziną podczas jedzenia posiłków, pijemy kawę z przyjaciółką, wspólnie z całą rodziną gramy w gry planszowe czy też oglądamy filmy, zdarzy się nawet, że pracujemy.

Jak urządzić salon z jadalnią?

Połączenie salonu z jadalnią to częsty zabieg, gdy nie mamy zbyt dużej przestrzeni do wykorzystania, gdzie trudno wygospodarować osobne pomieszczenia.

Jeżeli wielkość kuchni nie pozwala nam na stworzenie w niej kącika jadalnego, a przestrzeń salonu tak, to trzeba to wykorzystać!

Jeśli chcemy urządzić salon i jadalnie w jednym pomieszczeniu, powinniśmy mimo wszystko w delikatny sposób je oddzielić. Strefę odpoczynku oddzielić od stołu jadalnego np. komodą czy też dywanem. Musimy jednak pamiętać, aby wielkość dywanu była dopasowana odpowiednio do stołu. Dywan powinien być na tyle duży, że nawet jak odsuniemy krzesła od stołu, to one nadal będą na nim stały.

Jak urządzić salon z jadalnią? Triki

Przy małych pomieszczeniach sprawdzą się triki, które pozwolą nam optycznie powiększyć wnętrze. Jednym z nich jest użycie jasnych kolorów na ścianach, takie jak biel, beże i delikatne szarości, sprawdzą się fenomenalnie. Wystarczy dopasować odpowiednie dodatki do pomieszczenia.

Połączenie salonu z jadalnią- jakie dodatki ?

Musimy zadbać o to, aby wszystko łączyło się we wspólną całość. Odpowiednio dobrane światło stworzy świetny nastrój. Dodatki w pomieszczeniach są niezmiernie ważne. W zależności od stylu, jaki preferujemy, możemy dołożyć różne dodatki. Mając małe pomieszczenie, nie możemy też przesadzić z ich ilością. Ściany uwielbiają obrazy, lustra oraz zegary ścienne do salonu.

W niewielkich pomieszczeniach lustra na ścianie sprawią, że pokój stanie się bardziej przestrzenny i wielowymiarowy. Delikatne obrazy to fajny element dopełnienia kolorów na ścianach. Jeśli chodzi o zegar ścienny do salonu, to tutaj możemy ponieść się wodzy fantazji i postawić na coś nieoczywistego. Wszystko zależy oczywiście od stylu, w jakim jest urządzony pokój.

Jeżeli pokój jest urządzony w stylu nowoczesnym, bardzo dobrze sprawdzi się duży zegar ścienny metalowy bądź lustrzany. Nada on jeszcze większej nowoczesności pomieszczeniu.

Warto mieć na uwadze rozmiar zegara. Jeżeli będzie on zbyt duży, małe pomieszczenie będzie wydawało się zatłoczone. Natomiast zbyt mały zegar będzie się gubił w całej aranżacji. Oczywiście mały zegar na ścianie też znajdzie swoje miejsce, natomiast musi być on wyrazisty i widoczny, aby się nie zatracił.

Poprzedni artykułPitch deck — Twój podstawowy oręż w walce o inwestora
Następny artykułJak urządzić domowe biuro?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj