Gotowy sklep internetowy – dlaczego warto w niego zainwestować?

gotowy sklep internetowy

Własny sklep internetowy to dla niemal każdego przedsiębiorcy milowy krok w rozwoju biznesu. Wejście w branżę e-commerce wydaje się niektórym właścicielom drobnych biznesów skomplikowanym przedsięwzięciem, które skrywa wiele potencjalnych pułapek technologicznych. Czy rzeczywiście wejście na rynek online musi wiązać się ze stresem i ryzykiem? Absolutnie nie. Z pomocą przychodzą platformy, które znacznie upraszczają sprzedaż internetową.

Gotowy sklep internetowy – jak to działa?

Idea oprogramowania SaaS, czyli software as a service polega na dostarczeniu odbiorcy gotowej infrastruktury sprzedażowej, bez konieczności instalowania dodatkowych programów, wynajmowania specjalistów IT i zlecania kosztownych personalizacji. Gotowy sklep internetowy, jaki oferuje np. platforma Shoplo, to kompleksowe rozwiązanie zarówno dla małych, jak i większych przedsiębiorstw. Do podstawowych zalet tego modelu platform e-commerce należą:

  • możliwość stworzenia funkcjonalnego sklepu online w bardzo krótkim czasie – postawienie sklepu na tradycyjnym oprogramowaniu, nawet w wersji open source, generuje z reguły bardzo duże koszty początkowe, związane z koniecznością opłacenia projektu, szablonu, dodatkowych modułów i prac programistycznych, mających na celu dostosowanie sklepu do potrzeb sprzedawcy. Oprogramowanie SaaS eliminuje większość z tych niedogodności;
  • dodatkowe narzędzia marketingowe i SEO – platformy takie jak Shoplo zapewniają nie tylko funkcjonalny szablon i panel administracyjny, ale również dostęp do dodatkowych usług, które znacznie ułatwiają promowanie sklepu w wyszukiwarkach – a to generuje kolejne oszczędności na usługach, którymi normalnie musiałaby się zająć profesjonalna agencja;
  • intuicyjne i darmowe integracje – sprzedaż online może być w dużej mierze zautomatyzowana za sprawą rozbudowanego integratora, który umożliwia między innymi szybsze nadawanie paczek do klientów;
  • pełna współpraca z urządzeniami mobilnymi – sklep postawiony na platformie Shoplo jest w pełni przystosowany do urządzeń takich jak telefony lub tablety – jest to ogromny plus, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w niektórych branżach nawet 50% zamówień jest składana właśnie w ten sposób.

korzyści z rozwiązań E-commerce typu Saas

Sklep online na platformie Shoplo – dla kogo?

Gotowy sklep internetowy, dzięki swojej elastyczności i szerokiemu wachlarzowi funkcji, jest odpowiedni dla większości przedsiębiorców, którzy chcą w łatwy i przyjazny sposób wejść w sektor e-commerce. Rozwiązanie jest szczególnie polecane dla tych osób, którym zależy na szybkim rozpoczęciu handlu online, przy minimalnej inwestycji finansowej. To też bardzo dobra opcja dla osób zrażonych platformami open source lub dotychczasową współpracą z agencjami IT. Procedura współpracy z Shoplo jest maksymalnie uproszczona, a klient w ramach niewysokiego abonamentu otrzymuje w pełni funkcjonalne i zawsze aktualne oprogramowanie, które nie wymaga wkładu dodatkowego.

Platforma e-commerce a własna domena

Wielu przedsiębiorców zwleka z decyzją o przejściu na oprogramowanie SaaS w obawie, że utracą kontrolę nad swoją marką. Najpopularniejsze platformy kładą obecnie ogromny nacisk na personalizację i indywidualizm sklepów – w Shoplo istnieje możliwość podpięcia własnej domeny i aktywnego promowania marki, bez poczucia, że to sprzedawca pracuje na zyski platformy, a nie na odwrót. Takie rozwiązanie umożliwia również ingerowanie w dostarczone komponenty, jak chociażby szablony, które sprzedawca może edytować. To wszystko sprawia, że nowoczesne platformy e-commerce wysuwają się na prowadzenie, jeśli chodzi o funkcjonalność, przyjazny interfejs i atrakcyjną cenę.

Poprzedni artykułJak stworzyć skuteczną, kampanie display w Internecie?
Następny artykułPo czym poznasz dobre biuro księgowe w Warszawie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj