Wigilia firmowa – zaplanuj ją już teraz!

wigilia firmowa jak zorganizować

Grudzień to czas, kiedy w wielu firmach, na kilkanaście dni przed świętami Bożego Narodzenia, wyprawiane są wigilie firmowe. W wielu przypadkach pracownicy czy właściciele firm nie mają jednak wystarczającej ilości czasu, aby zająć się organizowaniem tego przedsięwzięcia. W takiej sytuacji możliwe jest nawiązanie współpracy z zewnętrznym podmiotem, który się tym zajmie. Jak zorganizować wigilię firmową? W jaki sposób urozmaicić wigilię w firmie? Czy możliwe jest zorganizowanie wigilii za pośrednictwem firmy zewnętrznej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w poniższym artykule!

Jak zorganizować wigilię firmową?

Wigilia firmowa organizowana na własną rękę być może okaże się nieco problematyczna. Dobór odpowiedniego menu, które dopasuje się do gustu wszystkich pracowników, może stać się nie lada wyzwaniem, gdyż to właśnie rozmowa przy wspólnym stole najbardziej zbliża poszczególnych pracowników. Wybór zróżnicowanych słodkości, które, podobnie jak dania główne, przypadną uczestnikom do gustu. Samo ich zorganizowanie nie jest kłopotliwe, gdyż w razie potrzeby możliwe jest zakupienie gotowych wypieków w cukierni, a tych w okresie świątecznym nie brakuje. Makowiec, pierniczki, ciasteczka maślane czy ciasto czekoladowe, marchewkowe lub piernikowe – kto z nas ich nie lubi?

Jednak menu to jednak nie jedyny problem. Należy odgórnie ustalić termin, aby każdy z pracowników miał możliwość pojawienia się na miejscu. Warto również zastanowić się nad dodatkowymi atrakcjami czy zabawami. Być może ciekawym rozwiązaniem są również wzajemne prezenty? Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Grudzień to także miesiąc kończący rok, więc warto wigilię potraktować jako spotkanie podsumowujące wspólny czas w firmie.

Fabryka Atrakcji - wigilia firmowa

W jaki sposób urozmaicić wigilijne spotkanie firmowe?

Co jednak w sytuacji, gdy organizacja firmowej wigilii okaże się dla nas zbyt dużym wyzwaniem? Nie da się bowiem ukryć, że organizacja wigilii na własną rękę to dość problematyczna kwestia. Z tego powodu warto zastanowić się nad zleceniem tego zadania profesjonalnej agencji eventowej, jak choćby Fabryka Atrakcji, która zapewnia nie tylko kompleksowe usługi, ale również interesujące scenariusze, które znacząco mogą urozmaicić wydarzenie.

Doskonałym przykładem jest „Christmas Challange”. Koncepcja polega na rywalizacji dwóch drużyn o zdobycie możliwie największej ilości prezentów. Alternatywnym rozwiązaniem jest „Mistrzowski teleturniej”. Uczestnicy otrzymują bezprzewodowe piloty, a pytania na które muszą odpowiedzieć, wyświetlane są na ekranie. Grze towarzyszy masa emocji i duża dawka śmiechu. Dla fanów bardziej nietypowych rozwiązań, polecane są np. warsztaty kulinarne. Są to typowe zajęcia, które nie tylko ingerują ze sobą pracowników, ale również bawią i uczą. Warsztaty prowadzone przez specjalistów, którzy w zależności od wybranej opcji, wprowadzają uczestników w świat kuchni polskiej lub zabierają w podróż po kuchniach z różnych regionów świata.

Zaskakujące mogą okazać się także warsztaty rzeźbienia w lodzie – dzięki nim każdy z pracowników będzie miał możliwość stworzenia własnej rzeźby lodowej. Decydując się na takie rozwiązania możemy sprawić, że wigilia firmowa będzie udana.

Wigilia firmowa online – czy jest możliwa?

Część firm, szczególnie po wydarzeniach sprzed dwóch lat, nie decyduje się na wyprawianie wigilii w formie stacjonarnej. Wielu pracowników nadal pracuje z domu, w trybie online. Dlatego możliwe jest stworzenie wirtualnej imprezy, poprzez wykorzystanie standardowych narzędzi. Wówczas dostępne są takie atrakcje, jak chociażby świąteczne gotowanie online lub stworzenie domowego quizu.

Wigilia firmowa to wydarzenie, które ma nie tylko bawić, ale również uczyć i integrować, a nic tak nie poprawia relacji jak wzajemna, zdrowa rywalizacja. Godne uwagi są stand-upy, które rozbawią uczestników do łez. Warto wspomnieć chociażby o warsztatach barmańskich przez Internet czy świątecznym teleturnieju dla pracowników.

Poprzedni artykułPraca za granicą we Francji – czy warto?
Następny artykułJak należy postępować w przypadku kolizji drogowej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj