Wiele osób prowadzących zdrowy styl życia i chcących żyć w zgodzie z własnymi zasadami rozważa otworzenie małej siłowni czy klubu fitness. Jakie kroki należy wykonać, aby ten plan się powiódł? Poniżej krótka lista, która ułatwi Ci podejście do tematu w sposób uporządkowany.
Krok pierwszy: załóż działalność gospodarczą
Aby móc otrzymywać faktury za zakup niezbędnych rzeczy, takich jak choćby profesjonalne wyposażenie siłowni, a następnie odliczyć je od podatku, musisz założyć działalność gospodarczą. Aktualnie możesz zrobić to bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem platformy uruchomionej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości. Wystarczy, że wypełnisz wniosek CEIDG i podpiszesz go profilem zaufanym, aby cieszyć się własnym biznesem.
Krok drugi: znajdź odpowiedni lokal
Poszukując lokalu do prowadzenia działalności związanej z branżą fitness czy ogólnie pojętym sportem, warto zwrócić szczególną uwagę na lokalizację. Najlepsze warunki dla przyszłych klientów można zapewnić, decydując się na wynajem lokalu w nowoczesnym, przystosowanym do prowadzenia tego rodzaju działalności, budynku – na przykład centrum sportowym czy galerii handlowej. Dobrze rozplanowany układ pomieszczeń, dostęp do toalety, łazienki i przebieralni, zapewnią komfort Twoim klientom. Podobnie jak powszechnie dostępny parking przed budynkiem.
Krok trzeci: zaopatrz się w wysokiej klasy sprzęt sportowy
Tego typu biznes nie może się obyć bez profesjonalnego wyposażenia siłowni. Współcześnie dominuje model udostępniania klientom jak najszerszych możliwości poprzez ułatwienie im korzystania z różnych sprzętów wzmacniających i rozciągających mięśnie, a także sprzętów typu cardio – z bieżni, orbitreka, roweru stacjonarnego czy sprzętu do treningu siłowego. Szeroki wybór sprzętu na siłownię oferuje sklep https://totalfitnessconcept.pl//profesjonalny-sprzet-na-silownie/.
Przeglądając dostępny asortyment, na pewno zdajesz sobie sprawę, jak dużą inwestycją, wymagającą nakładów finansowych i logistycznych, jest zakup urządzeń do ćwiczeń. Niektórzy właściciele tego typu obiektów decydują się na używany sprzęt fitness. Choć z pewnością daje on spore oszczędności w początkowej fazie działania interesu, nigdy do końca nie wiadomo, jak mocno był dotychczas eksploatowany. To z kolei może odbić się na jego sprawności i żywotności. Lepiej zdecydować się na sprawdzony i solidny sprzęt dystrybuowany przez https://totalfitnessconcept.pl//.
Przy zakładaniu działalności gospodarczej opartej na siłowni istotne są również przydatne akcesoria, takie jak piłki gimnastyczne, hantle do pilatesu, skakanki czy obręcze do hula-hop. Warto wybierać wyższej klasy sprzęt na siłownię, który będzie cechować się wyższą żywotnością i wytrzymałością. W końcu będzie on użytkowany bardzo intensywnie przez wiele godzin, często nawet przez siedem dni w tygodniu, przez osoby o różnej masie ciała.
Krok czwarty: zadbaj o serwisowanie
Intensywnie użytkowany profesjonalny sprzęt do siłowni, nawet ten najlepszej klasy, z czasem ulegnie awarii i zużyciu. Dlatego zadbaj o łatwy dostęp do jego serwisowania. Zwykle sprzedawcy oferują współpracę w tym zakresie i są w stanie naprawić uszkodzony sprzęt, wysyłając na miejsce zaprzyjaźnionego serwisanta.