Czym jest stół betonowy parkingowy?

Współczesne parkingi, poza samymi miejscami postojowymi dla pojazdów, pełnią także funkcję użytkową dla osób zatrzymujących się na odpoczynek – i to zarówno parkingi miejskie, jak i te znajdujące się poza miastem: przy lasach, parkach, przy autostradach. Elementem małej architektury parkingowej jest betonowy stół parkingowy. Choć wydaje się on niepozornym „meblem” użyteczności publicznej to w rzeczywistości pełni istotną funkcję: ułatwia wypoczynek w trakcie przerwy w trasie (i to w trakcie wszystkich pór roku!), stanowi miejsce do gier (chociażby dla najmłodszych podróżników, znużonych monotonią jazdy) oraz udostępnia miejsce do komfortowego spożywania posiłków.

Czym jest stół betonowy parkingowy?

Betonowy stół parkingowy to tzw. „mebel publiczny” – element małej architektury, z którego skorzystać może każdy uczestnik danej przestrzeni. Choć bywa wzorowany na popularnych wypoczynkowych meblach ogrodowych, to od mebli drewnianych czy rattanowych różni się materiałem wykonania. Jest nim różnego rodzaju beton – materiał niezwykle wytrzymały i odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Betonowy stół parkingowy może przetrwać wiele lat i niestraszny będzie mu ani grad, ani mróz, ani upał. Inną zaletą wykorzystania betonu jest jego spora masa. Stół betonowy parkingowy jest na tyle ciężki, że przeważnie nie jest wymagane jego wkopywanie czy specjalne mocowanie i stabilizowanie w ziemi (choć w niektórych modelach można to opcjonalnie wykonać), można umieścić go zarówno na twardym, jak miękkim podłożu, nie zostanie on przewrócony przez wiatr, a ryzyko ewentualnej kradzieży jest praktycznie zerowe.

Od klasycznego stołu ogrodowego, betonowy stół parkingowy różni się jeszcze tym, iż zazwyczaj oferowany jest w zintegrowanym zestawie z siedziskami. Mogą one przybierać formę ławek lub krzesełek. Blat stołu oraz siedziska wykonane są z drewnianych desek, które powinny być odpowiednio zabezpieczone farbą i bejcą. Aby mieć gwarancję wytrzymałości także tego elementu stołu warto wybierać modele sprawdzonych dostawców.

Betonowy stół parkingowy – rodzaje

Oferta renomowanych producentów pozwala na wybór stołu betonowego parkingowego do każdej przestrzeni. Pośród dostępnych zestawów znaleźć można modele w różnych wielkościach i kształtach. Znajdziemy zarówno betonowy stół parkingowy w formie tradycyjnego prostokątnego stołu z dwoma siedziskami w formie ławek lub mniejsze stoły betonowe parkingowe, przypominające bardziej stół piknikowy lub kawiarniany. Blat jest mniejszy, kwadratowy lub okrągły, a wokół stołu dostępne są zintegrowane siedziska w określonej liczbie (zazwyczaj 4).

Poprzedni artykułKredyty, pożyczki, chwilówki… jak się w tym zorientować?
Następny artykułZwrot podatku z Niemiec – wszystko, co musisz wiedzieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj