Akcesoria basenowe – popularne sprzęty dla właścicieli basenów

Utrzymaj swój basen w czystości – niezbędny sprzęt

Baseny ogrodowe są świetną alternatywą dla publicznych kąpielisk. Posiadacze basenów ogrodowych lub przydomowych mogą bez przeszkód korzystać z kąpieli we własnym domowym zaciszu. Oczywiście żeby przez cały sezon w pełni cieszyć się urokami basenu należy koniecznie zadbać o czystość i odpowiedni stan wody znajdującej się w zbiorniku. Niezwykle pomocne tej kwestii są specjalne akcesoria, które zdecydowanie ułatwią oczyszczanie wody.

Akcesoria basenowe, dzięki którym utrzymasz higienę wody:

1. Siatka do zanieczyszczeń – siatka do wyławiania zanieczyszczeń to całkowicie podstawowy sprzęt służący do oczyszczania wody znajdujący się w zbiorniku. Skuteczność siatki zależy między innymi od jej wielkości a także gęstości splotu.

2. Szczotki do czyszczenia basenu – żeby utrzymać odpowiednią higienę w basenie należy zadbać nie tylko o wyłowienie nieczystości z wody ale również o dobry stan samego zbiornika. Pomogą w tym szczotki przeznaczone na przykład do oczyszczania narożników a także ścian basenu z glonów.

3. Teleskop do basenu – teleskop basenowy to rodzaj drążka, na końcu którego montuje się na przykład siatki, szczotki lub inne akcesoria basenowe. Dzięki temu rozwiązaniu możemy usuwać zanieczyszczenia ze zbiornika stojąc na zewnątrz.

4. Ręczny odkurzacz basenowy – to urządzenie proste w obsłudze (używa się go tak samo jak klasycznego odkurzacza do dywanów), który jest całkiem niedrogie. Taki sprzęt składa się między innymi z rury teleskopowej, szczotki a także filtra. Sprawdzi się najlepiej oczyszczaniu niewielkich basenów ogrodowych.

5. Robot basenowy – jego działanie jest zbliżone do wspomnianego wcześniej odkurzacza ręcznego, jednak w tym przypadku proces jest całkowicie zautomatyzowany. To rozwiązanie, które sprawdzi się przy nieco większych powierzchniach zbiorników basenowych, których samodzielne czyszczenie jest zbyt pracochłonne. W zależności od wybranego modelu odkurzacza możemy spodziewać się nieco innych efektów.

6. Pompa filtrująca – to dość zaawansowane rozwiązanie, dzięki któremu możemy efektywnie i bez żadnego wysiłku pozbyć się z basenu wszelkich zanieczyszczeń takich jak na przykład liście, włosy czy też piasek. Najlepiej kiedy urządzenie działa cały czas podczas naszego korzystania z basenu – usuwa wtedy na bieżąco wszelkiego rodzaju nieczystości.

7. Pompy dozujące – przy utrzymaniu higieny w basenie możemy również używać różnego rodzaju środków chemicznych na przykład chloru (dzięki temu pozbywamy się na przykład niebezpiecznych dla zdrowia bakterii, zarazków i tak dalej). Żeby taki proces był bezpieczny warto wyposażyć się w pompy dozujące dzięki czemu nie będziemy musieli odmierzać środków chemicznych samodzielnie i pamiętać o ich zaaplikowaniu.

Chcą cieszyć się czystym i w pełni bezpiecznym basenem warto zainwestować podstawowy sprzęt do oczyszczania wody. Dzięki temu przez cały czas utrzymasz odpowiedni poziom higieny w zbiorniku i będziesz mógł cieszyć się chłodnymi kąpielami przez cały sezon.

Poprzedni artykułEfektywne usuwanie zabrudzeń myjką parową
Następny artykułKorzystny wynajem pracowników z zagranicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj