To powinno przykuć Twoją uwagę przy zawieraniu umowy leasingu

Sumienne i skrupulatne przeczytanie umowy leasingowej wydaje się być sprawą oczywistą. Niestety, nie zawsze tak jest. Dowiedź się, na które punkty w tym dokumencie zwrócić szczególną uwagę.

Podpisując umowę na auto dostawcze w leasing wiążemy się z konkretną firmą na kilka długich lat. W związku z tym warto skoncentrować się na wszelkich dokumentach, które dotyczą tej inwestycji. Każdy przyszły leasingobiorca powinien dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Umowy Leasingu. W firmie CLS – kalkulator leasingu są one bardzo jasne i przejrzyste, dzięki czemu klienci nie mają z tym najmniejszych trudności. Z innymi leasingodawcami może być różnie, właśnie dlatego klienci powinni skupić się także na Tabeli Opłat i Prowizji. Być może ta lektura nie należy do najciekawszych, jednak jest koniecznością.

Które punkty w umowach leasingowych są warte uwagi?

Umowa powinna zostać przeczytana od początku do końca, jednak są pewne elementy, na które warto zwrócić uwagę w szczególności. Na pewno będzie to sam sposób ustalania poszczególnych opłat leasingowych przy zmianie WIBOR. Każdy leasingobiorca powinien sprawdzić wskaźnik, na podstawie którego zmieniane są raty w kolejnych miesiącach. Najczęściej stosuje się WIBOR 1M oraz WIBOR 3M. W każdej umowie powinna znaleźć się informacji o tym, w jaki sposób, a także jak często owe raty mogą się zmienić. Warto postawić na te firmy, które stosują w umowie konkretne zapisy, dzięki temu będą oni nie tylko podnosić wysokość rat, ale również je zmniejszać. Kolejnym istotnym aspektem mogą być zasady rozliczania całkowitej szkody samochodu. Biorąc auto dostawcze leasing jest to kwestia, która nie może być pominięcia podczas rozmów, a także w umowie. W tym dokumencie muszą znaleźć się klarowne zapisy, które mówią o prawach i obowiązkach leasingobiorcy i leasingodawcy w sytuacji, gdy pojazd ulegnie całkowitemu uszkodzeniu. Każdy samochód musi oczywiście być ubezpieczony, dzięki czemu takie sytuacje można rozwiązać w bardzo prosty i szybki sposób. Istotne jest jednak to, aby ustalić to już na samym początku, by później nie spotkać się z niemiłą niespodzianką.

Poprzedni artykułCzy finał Champions League ma faworyta?
Następny artykułChcesz otworzyć własną siłownię? Zobacz, w jaki sprzęt powinieneś się wyposażyć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj