LinkedIn? Dlaczego warto z niego korzystać

Dlaczego warto korzystać z LinkedIn? Być może i Ty dalej zadajesz sobie to pytanie. Czekasz z działaniami, bo jeszcze nie końca wiesz jakich rezultatów można oczekiwać po tej największej na świecie biznesowej platformie. W tym artykule omówię 9 głównych korzyści dla Twojej firmy z działania na LinkedIn. Myślę, że po ich poznaniu szybko zapragniesz dołączyć do tej społeczności. Jeżeli więc jesteś gotów to przechodzimy do pierwszej korzyści.

1. Narzędzie do pozyskiwania przyszłych klientów

Każda firma, by się rozwijać potrzebuje nowych klientów. Pozyskanie ich tradycyjnymi metodami bywa często: czasochłonne, drogie i nieefektywne. Zwłaszcza jeżeli jest to pozyskiwanie klientów na zimno. Tu właśnie z pomocą przychodzi LinkedIn dla firm. Dzięki niej możemy raz na zawsze skończyć z zimnym telefonowaniem czy e-mailingiem zastępując go networkingiem. Jak wiadomo networking buduje relacje i pozwala w naturalny sposób zwiększać sprzedaż. 

Jeżeli chcesz zdobywać klientów B2B i B2C, to LinkedIn jest najlepszym do tego miejscem.

2. Pozwala na skalowanie sukcesów

Następnym powodem dlaczego warto korzystać z LinkedIn, jest możliwość skalowania sprzedaży. Jeżeli jeden z handlowców wypracuje najlepszą metodę pozyskiwania nowych klientów to nic nie stoi na przeszkodzie, by działające procedury były wykorzystywane przez wiele osób.

3. Platforma pozwala oszczędzić czas i pieniądze

Jeżeli prowadzisz spotkania z klientami lub nadzorujesz czas i nakłady na swoich handlowców to z pewnością zdajesz sobie sprawę z nakładów niezbędnych do prowadzenia spotkań na żywo z klientami. 

Nie musi jednak tak być! Zdobywanie klientów przez LinkedIn wymaga znacznie mniej nakładów. Dlaczego? Ponieważ cały proces przebiega online.

4. Daje dużo szerszy dostęp do kontrahentów

LinkedIn jako platforma społecznościowa, daje również nowe sposoby na wybór i weryfikację kontrahentów. Pozwala klasyfikować podwykonawców pod względem opinii zadowolonych klientów. Kolejnym parametrem, który może Ciebie zainteresować jest ilość dokonanych realizacji i atrakcyjność profilu. Jest to kolejna ważna przewaga platformy i odpowiedź na pytanie dlaczego warto korzystać z LinkedIn?

5. A co z obserwacją konkurencji?

Dlaczego warto korzystać z LinkedIn, gdy myślimy o konkurencji? Zapominając o niej narażasz własną firmę na brak reakcji przy dużych zmianach w branży. Z tego powodu możesz zostać daleko w tyle. Za pomocą platformy pozyskiwanie aktualnej wiedzy jest znacznie łatwiejsze. Jest to możliwość, która da Tobie realną przewagę. 

6. Wzmacnianie marki osobistej oraz brandingu firmy

Pamiętaj, że tak jak Ty weryfikujesz inne profile, tak i Twój jest oceniany przez innych. Dlatego warto abyś zadbał o własny wizerunek, a konkretnie:

  • estetykę profilu,
  • wiele merytorycznych publikacji,
  • precyzyjną ofertę,
  • opinie zadowolonych klientów.

Według badań, właśnie ostatni podpunkt jest najważniejszy przy procesie budowania brandingu firmy, czy marki osobistej. W ten sposób zbudujesz silne zaufanie społeczności, a wraz z nim rosną słupki sprzedaży.

7. Ułatwienie procesu rekrutacji specjalistów

Teraz będzie coś oczywistego, lecz wartego to wspomnienia. Środowisko LinkedIn jest stworzone do tego, by ułatwić proces rekrutacji. Wystarczy wiedzieć, że każdy profil na platformie jest pewnego rodzajem CV. Cały proces rekrutacji odbywa się online. Dlatego masz nieograniczony dostęp do specjalistów z konkretnymi umiejętnościami. Również ocena aplikującego w takiej sytuacji przebiega dużo sprawniej. Choćby dlatego, że informację jak doświadczenia zawodowe, branża oraz specjalizacja, masz podane na tacy.

Podsumowanie

W ten sposób dobiegliśmy do końca. Jestem pewny, że już wiesz, dlaczego warto korzystać z LinkedIn. Teraz wizja, zwiększającej się sprzedaży, łatwiejszego rekrutowania pracowników, wzmocnienia marki osobistej i zdobywania przewagi konkurencyjnej dzięki LinkedIn jest dużo bardziej wyraźna. Gorąco zapraszam abyś założył własny profil, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś

Poprzedni artykułPodpowiadamy, jak wybrać najlepszą salę szkoleniową!
Następny artykułCzym charakteryzują się profile aluminiowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj