Jak zostać kierownikiem salonu odzieżowego?

Praca w salonie odzieżowym dla coraz większej liczby osób nie jest tylko chwilowym przystankiem, czy pracą dodatkową w okresie studenckim. Obecnie spora część pracowników, którzy szukają zatrudnienia w sklepach odzieżowych, chce z tym miejscem wiązać swoją karierę zawodową. Nic w tym dziwnego, ponieważ polskie marki odzieżowe oferują naprawdę ciekawe warunki zatrudnienia i przede wszystkim ogromne możliwości.

Pnij się po szczeblach kariery w górę

Jeśli chcesz pracować w obsłudze klienta w branży odzieżowej, rozpoczęcie kariery od stanowiska doradcy lub ekspedienta będzie dobrym pomysłem. Taką pracę mogą podjąć nawet osoby bez doświadczenia w handlu i sprzedaży. Najważniejsza jest chęć nauki, pozytywne nastawienie i otwartość oraz umiejętność słuchania klientów i chęć dbania o ich potrzeby. Przyda się także cierpliwość, bo zdarza się, że znalezienie produktu, który spełni wszystkie oczekiwania osoby obsługiwanej, zajmuje naprawdę sporo czasu.

Na początku swojej kariery w sklepie z ubraniami nauczysz się wszystkich podstawowych kwestii. Dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas porządkowania sklepu, dowiesz się jak dbać o ład w przymierzalniach oraz nauczysz obsługi kasy. Przejdziesz szkolenia z asortymentu oraz obsługi klienta, co umożliwi Ci lepsze zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Jeśli będziesz wykazywać się inicjatywą oraz dużym entuzjazmem i pomysłowością, to Twoje starania zostaną docenione. Wtedy możesz liczyć na awans na kierownika zmiany, kierownika działu, a docelowo na kierownika salonu odzieżowego.

Poszukaj swojego miejsca w polskiej marce

Osoba na stanowisku kierownika sklepu z ubraniami powinna doskonale znać markę, dla której pracuje i mieć opanowane wszystkie procedury zarówno związane z obsługą klienta, jak i prowadzeniem sklepu oraz dbaniem o bezpieczeństwo kupujących i pracowników. Jest to bardzo ciekawa praca, pełna wyzwań i możliwości rozwoju oraz radzenia sobie z nowymi sytuacjami, dlatego pracownik, który chce awansować na kierownika salonu, musi być do tego odpowiednio przygotowany. Bardzo często w takich miejscach ta posada obsadzana jest z wykorzystaniem awansu wewnętrznego – wtedy można mieć pewność, że kierownik na pewno dobrze zna swój sklep, swój personel oraz przede wszystkim politykę i asortyment marki.

Kariera w Sinsay lub innym sklepie odzieżowym to możliwość na rozpoczęcie pracy w branży modowej. Firma LPP oferuje szerokie możliwości rozwoju nie tylko w obrębie pracy w sklepie. Osoby, które zaczynają od stanowisk związanych z obsługą klienta, mogą w przyszłości ubiegać się o posady w centrali lub w dziale dekoracji lub projektowania. Polskie marki modowe prężnie się rozwijają i są rozpoznawalne nie tylko na rodzimym rynku, ale także poza granicami naszego kraju, co daje możliwość poznania branży fashion od podszewki oraz wiele opcji na dalszy rozwój.

Poprzedni artykułCzym jest chłodziwo do obróbki skrawaniem?
Następny artykułWyposażenie gastronomii – gdzie warto szukać najlepszego sprzętu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj