Jak składować gruz na budowie?

Odpady pojawiające się podczas remontu lub rozbiórki budynku nie mogą tak po prostu zalegać w okolicy. To nieekologicznie, ale też zwyczajnie przeszkadza w wykonywaniu dalszych robót. Dlatego należy dobrze zaplanować ich składowanie. Jak to zrobić? Opiszemy dziś jedyną rozsądną – i zgodną z prawem – metodę.

Wynajem specjalnego kontenera

Dobrze, aby zanieczyszczenia znajdowały się w konkretnym miejscu, a dostęp do nich był ograniczony. Taki efekt można uzyskać poprzez wynajęcie specjalnego zbiornika. Kontener na odpady budowlane w Radomiu pozwala gromadzić pozostałości po remoncie w taki sposób, by nie zagrażały ani środowisku naturalnemu, ani przebywającym w pobliżu osobom.

To dużo lepsze rozwiązanie od np. wyznaczenia specjalnego miejsca na ziemi. Nawet dobrze zabezpieczone niesie ze sobą ryzyko przedostania się szkodliwych substancji do gruntu (zwłaszcza gdy rozbiórka przewiduje pojawienie się odpadów niebezpiecznych jak np. eternit lub azbest). Poza tym tak pozostawione śmieci mogą zostać zwyczajnie rozkradzione i pozostawione w nieodpowiednim miejscu. Przedstawiciele władz publicznych nie będą wówczas szukać winnych kradzieży, ponieważ odpowiedzialność za zabezpieczenie odpadów leży po stronie przeprowadzającego remont.

Jaki kontener zamówić?

Warto pamiętać, że nie ma jednego, uniwersalnego kontenera na odpady budowlane. W rzeczywistości istnieją aż trzy rodzaje i w każdym z nich można składować tylko konkretną kategorię gruzu.

Pierwsza z nich to gruz czysty, czyli taki, który z łatwością podda się procesowi recyklingu. Składa się z odpadów betonowych, ceglanych oraz ceramicznych (z drobnymi domieszkami w postaci tynku czy dachówek). Drugi typ określa się mianem mieszanego, ponieważ zawiera wymienione już elementy, a także kleje, zaprawy, glazurę czy – wyłącznie do 5% – płyty kartonowo-gipsowe czy materiały izolacyjne. Ostatnia kategoria to gruz zanieczyszczony, a więc nieoczyszczony styropian, opakowania po farbach, siatki montażowe tekstylia i płyty k-g.

Co w sytuacji, gdy do któregoś ze zbiorników trafią nieprzeznaczone do niego śmieci? Należy się spodziewać, że wynajmujący naliczy za to dodatkowe opłaty. Dlatego lepiej zamówić dokładnie taki kontener, jakiego faktycznie się potrzebuje.

Pozostaje już tylko kwestia wielkości pojemnika. To bardzo indywidualne zagadnienie. Na szczęście specjaliści są w stanie oszacować, jakie wymiary sprawdzą się w danym przypadku.

Gdzie zamówić kontener?

Najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii jest zwrócenie się po pomoc do profesjonalnej firmy. Nie tylko dostarczy ona kontener na odpady w Lublinie, ale też zorganizuje wywózkę oraz recykling bądź utylizację. A po odbiorze wystawi specjalne zaświadczenie, które można okazać podczas kontroli. Wszystko to gwarantuje zgodne z obowiązującym prawem składowanie.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z przedstawicielami firmy Gruzy.pl. Podczas rozmowy ustalą termin oraz cenę realizacji zlecenia, a nawet zaproponują najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie wyboru kontenera na odpady budowlane.

Poprzedni artykułZłote monety inwestycyjne – co warto wiedzieć?
Następny artykułJak przygotować się do sesji egzaminacyjnej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj