Najchętniej wybierane produkty bankowe – TOP 5

Najchętniej wybierane produkty bankowe – TOP 5

Wybór produktów bankowych jest coraz większy – konta oszczędnościowe, lokaty czy kredyty nikogo już nie dziwią. Banki poszerzają zatem ofertę, m.in. o nowoczesne aplikacje mobilne czy też fundusze inwestycyjne z lokatą. A jakie wybieramy najczęściej? Sprawdziliśmy – oto TOP 7 najpopularniejszych rozwiązań bankowych.

Banki prześcigają się w ofertach najlepszych kredytów, lokat, kart i innych produktów. Są jednak takie, które od wielu lat znajdują się w czołówce – np. konta oszczędnościowe. Wiemy, które produkty są obecnie najpopularniejsze i najczęściej wybierane. Nie budzą już naszych obaw – oto nasz TOP 7.

Konta bankowe tradycyjne

Konto osobiste ma każdy nowoczesny człowiek, a wśród młodszych pokoleń to już norma. To bardzo wygodna alternatywa dla płatności gotówkowych. Wiele osób praktycznie nie nosi już przy sobie gotówki. Dzięki dostępowi przez Internet lub z telefonu (poprzez aplikację mobilną danego banku) mamy łatwy wgląd w nasze finanse – szybko sprawdzimy stan konta, wykonamy przelew, ustawimy zlecenie stałe, a nawet zdecydujemy się na inny produkt oferowany przez bank, np. lokatę lub konto oszczędnościowe.

Konta oszczędnościowe

Coraz bardziej interesują nas mianowicie właśnie konta oszczędnościowe, które stanowią zarazem największą konkurencję dla tradycyjnej lokaty. Są co prawda niżej oprocentowane, ale za to dają możliwość wpłacania i wypłacania środków w dowolnym momencie. Ułatwiają nam skrupulatne oszczędzanie, choć możliwość wypłaty środków może też kusić osoby o zbyt małej determinacji…

Lokaty

Wspomniany powyżej produkt ma nadal swoich zwolenników. Co prawda oferowane oprocentowanie jest niższe niż kilka lat temu, ale za to różnorodność wśród lokat jest imponująca. Do wyboru jest m.in. lokata progresywna, terminowa, nocna, rentierska itd. Mimo że zysk z lokaty nie jest imponujący, mimo wszystko środki pracują na siebie, zawsze wypracowując jakąś nadwyżkę. Zerwanie lokaty przed terminem oznacza jednak utratę odsetek, o czym warto pamiętać.

Karta płatnicza

Większość z nas płaci w sklepie czy za usługi kartą albo telefonem. Znacznie ułatwia ona dokonywanie płatności. Poza tym bankowość elektroniczna staje się coraz powszechniejsza, gdyż płatność nią jest wygodna, bezpieczna i szybka. Ma jednak i pewną wadę – łatwiej wydajemy pieniądze, płacąc w ten sposób. Wiele osób decyduje się ponadto na kartę debetową.

Kredyty

Wybór wśród kredytów jest równie szeroki – często decydujemy się na kredyt gotówkowy, samochodowy, konsumpcyjny itd. Zwykle środki wykorzystujemy na wykupienie wakacji, zorganizowanie remontu albo ślubu, a także zakup samochodu lub sprzętu do domu. Obecnie wniosek o kredyt można złożyć przez Internet – to minimum formalności sprawia, że wielu z nas szybko decyduje się na ten produkt.

Poprzedni artykułCzym charakteryzują się profesjonalne obiekty konferencyjne?
Następny artykułSukces polskiej marki przy mocnej konkurencji gigantów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj