Jak wystawić fakturę online?

Jak wystawić fakturę online?

Wielu przedsiębiorców musi wystawiać faktury – czyli dokumenty będące dowodem sprzedaży. To rodzaj rachunku, który wystawia podatnik VAT, żeby udokumentować, że doszło do wykonania jakiejś konkretnej czynności. Faktura jest ważna zarówno dla niego, jak i drugiej strony transakcji. Kiedyś wystawianie podobnych dokumentów mogło być kłopotliwe. W tej chwili jednak pomagają w tym firmy świadczące usługi samodzielnej księgowość w internecie – faktury online może tam wystawić każdy! Tylko jak to zrobić?

Program do faktur – faktury online

Faktura jest dokumentem potwierdzającym sprzedaż i jako taki jest niezwykle ważna. Tym bardziej, że jej wystawienie – a jest to istotne dla obu stron, ponieważ potwierdza na przykład dopełnienie szczegółów umowy – powoduje powstanie obowiązku podatkowego. Faktury można wystawiać w formie papierowej lub elektronicznej.

Najlepiej posiadać obie te wersje – na wszelki wypadek. Najprostszym jednak na to sposobem jest wystawienie faktury elektronicznej, a następnie wydrukowanie jej. W programie do faktur można wystawić podobną fakturę online – nie trzeba więc kupować żadnego programu, a już tym bardziej żmudnie tworzyć wszystkich rubryk samodzielnie. Taka wersja elektroniczna posiada mnóstwo zalet, które można wykorzystać, żeby usprawnić pracę. Sam program zaś jest łatwo dostępny – i to dla każdego!

W dodatku wszystkie informacje są stale aktualizowane, zatem nie trzeba się obawiać, że jakieś zmiany w prawie komuś umkną. Na pewno zostaną na bieżąco wprowadzone.

Jak wystawić fakturę?

Naprawdę można oszczędzić sporo czasu, faktury online można w takich systemach wystawić błyskawicznie, korzystając z istniejących rubryk. Wszystko jest dokładnie podpisane, zatem warto po prostu korzystać z podpowiedzi. Wypełniamy informacje dotyczące sprzedawcy, nabywcy, jak i szczegóły dotyczące samej transakcji. Jeśli to już kolejna faktura, możemy skorzystać z bazy danych, którą posiadamy i przenieść do niej od razu informacje.

Skraca to znacząco czas wypełniania faktury. W podobny sposób możemy załadować informacje dotyczące produktów. Program pomoże nam w dokonywaniu wszelkich rozliczeń, co znacząco ułatwi pracę – zwłaszcza tym, którzy nie znają się na księgowości, a muszą sami wszystko przygotować. Możemy też wybrać jaką konkretnie fakturę wystawiamy. Dostępne opcje to między innymi:

  • faktura zaliczkowa
  • faktura RR
  • faktura pro forma
  • korekta.

Jak ułatwia to pracę?

Program pozwala na szybkie wystawienie faktury, a następnie jej wygodne zapisanie czy wysłanie. Można się do niej zawsze odnieść, przesłać ją błyskawicznie klientowi, dokonać korekty, wydrukować, a nawet przetłumaczyć. Ta ostatnia funkcja jest szczególnie ważna i szczególnie przydatna, gdyż przedsiębiorca może wystawiać dokument potwierdzający sprzedaż komuś spoza naszego kraju.

Wiadomo, że w takim wypadku przydałoby się przyszykować go w odpowiednim języku! Jeśli ktoś zaś mimo wyjaśnień będzie miał problem z wystawieniem faktury, może skorzystać z opcji PORADY czy POMOC, które znajdują się w odpowiednich zakładkach.

Partnerem materiału jest firma Faktury.pl – oferująca faktury online.

Poprzedni artykułNoworoczne zmiany
Następny artykułTurkusowa Organizacja: współpraca i zarobki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj