InPost ma już 4 tysiące Paczkomatów w Wielkiej Brytanii. Rafał Brzoska: Idealny punkt to 10-20 tysięcy

Po zdominowaniu polskiego rynku InPost zabiera się za Francję i Wielką Brytanię. Rafał Brzoska planuje dynamiczne zwiększanie sieci Paczkomatów w tych krajach. W Londynie już prawie połowa mieszkańców ma nie więcej niż 7 minut piechotą do najbliższego Paczkomatu.

Jak wynika z raportu firmy Gemius „E-commerce w Polsce w roku 2022”, InPost umocnił pozycję lidera usług logistycznych w naszym kraju. Aż 81% kupujących wybiera Paczkomat InPost jako formę dostawy przesyłek, co oznacza wzrost o 4 punkty procentowe w porównaniu do roku ubiegłego. Co ciekawe, dla 83% konsumentów dostępność tej usługi w konkretnym sklepie stanowi motywację do dokonania w nim zakupów. W efekcie dostawa kurierem do domu znacznie traci na popularności.

– Czekanie na kuriera i dostosowanie swojego planu dnia do terminu spotkania z nim oraz odbioru przesyłki – w przeciwieństwie do sieci maszyn InPost – nie ułatwia tego zadania. Szybkie, łatwe odbieranie i nadawanie paczek w dogodnym dla siebie momencie jest odpowiedzią na oczekiwania, i potrzeby mocno zabieganych dziś konsumentów, a w szczególności najbardziej niecierpliwej, młodszej jej grupy – wyjaśnia Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost.

Link do wywiadu Rafała Brzoski w Sky News: KLIKNIJ!

Prezes InPost Rafał Brzoska w Sky News

Oficjalne dane z końca czerwca 2022 roku wskazują, że na dziewięciu europejskich rynkach działało wówczas niemal 25 tysięcy Paczkomatów firmy InPost. Oznacza to przyrost o około cztery tysiące maszyn w ciągu pół roku. Po przejęciu Mondial Relay, czyli francuskiej firmy dostarczającej przesyłki, InPost stał się największą w Europie platformą dostaw e-commerce. O fenomenie rozwoju sieci Paczkomatów w Wielkiej Brytanii prezes firmy Rafał Brzoska opowiedział w programie brytyjskiej telewizji Sky News.

– Liczba maszyn wzrosła w Wielkiej Brytanii o 225% rok do roku, podczas gdy rynek spadł o 7%. We Francji wzrosła o 7%, podczas gdy rynek spadł o -25%. Widzimy, że dla brytyjskich i europejskich konsumentów nasza oferta jest naprawdę atrakcyjna – stwierdził Rafał Brzoska w rozmowie z dziennikarzem. – Mamy już 4 tys. Paczkomatów w Wielkiej Brytanii, ale idealny punkt to 10-20 tys. Paczkomatów na Wyspach – dodał właściciel InPost.

InPost działa obecnie w dziewięciu europejskich krajach: w Polsce, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech, zaś pod marką Mondial Relay: w Belgii, Francji i Holandii.

Źródło: ccnews.pl, Sky News Fot. InPost

Poprzedni artykułCzym jest wtórna dystrybucja papierów wartościowych?
Następny artykułSpodnie robocze – najwyższa jakość dla Twoich pracowników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj