Obawiasz się utraty zatrudnienia w Niemczech? Dowiedz się, w jakich sytuacjach może przydać Ci się pomoc prawnika?

Stabilne zatrudnienie to jeden z ważniejszych czynników. Stała praca jest tym, na czym zależy nam najbardziej, jeżeli chodzi o zachowanie dotychczasowego poziomu życia bądź jego zwiększenie. Zdarza się jednak, że pracując w Niemczech, możemy obawiać się zwolnienia. Dlaczego takie obawy nam towarzyszą i kiedy może przydać nam się pomoc prawnika?

Praca za granicą, a utrata zatrudnienia

Czy obawy o to, że możesz stracić pracę są słuszne? Wiele osób pracując za granicą boi się tego, że zostaną one zwolnione przez swojego pracodawcę. Należy wiedzieć, że zawsze istnieje takie ryzyko, jednak znając przepisy prawa, możesz w porę zareagować w kwestii zwolnienia.

Obawy przed utratą pracy towarzyszą nam z uwagi na nieznajomość obowiązujących przepisów prawnych oraz słabą znajomość języka. Już samo zatrudnienie w obcym kraju wywołuje u nas silne emocje, a więc ryzyko zwolnienia z pracy także może dodatkowo nas stresować.

Należy jednak wiedzieć, że zwolnienie z pracy przez pracodawcę nie zawsze jest takie proste. Ponadto przepisy prawa chronią pracowników w poszczególnych sytuacjach.

W przypadku nieuzasadnionego zwolnienia pracownikowi przysługuje prawo, aby się od niego odwołać składając powództwo do sądu pracy, jeżeli poszczególne warunki są spełnione.

Dlaczego warto korzystać ze wsparcia prawnika?

Osoby, które nie znają dobrze przepisów niemieckich regulujących kwestię zwolnień z pracy z reguły, przyjmują wypowiedzenie bez żadnego sprzeciwu. Niestety w wielu takich sytuacjach pracodawcy nadużywają swoich praw, licząc na nieznajomość przepisów przez pracownika.

To właśnie takie sytuacje, gdzie nie należy pozostawiać sprawy i szukać wsparcia. Niemiecki adwokat znający prawo pomoże Ci w tej trudnej sytuacji i oceni, czy zwolnienie było zgodne z prawem. Decydując się na skorzystanie z takiej usługi zyskasz pewność, co do zgodności wypowiedzenia z przepisami prawa.

Pomoc prawnika na terenie Niemiec

Nawet pracując w Niemczech, możesz na terenie tego państwa skorzystać z oceny prawnej w języku polskim, co obecnie jest bardzo powszechną praktyką. Nie musisz się zatem obawiać bariery językowej. Dzięki temu masz możliwość skorzystania z pomocy w trudnej dla Ciebie sytuacji, gdzie samodzielnie nie byłbyś w stanie sobie poradzić.

Jeśli ocena będzie pozytywna, masz możliwość powierzenia sprawy pełnomocnikowi. Adwokat polsko-niemiecki zajmie się wszystkim w sposób rzetelny i profesjonalny, a Ty masz szansę otrzymać przysługujące należności oraz odprawę. 

Poprzedni artykułJak można poprawić efektywność procesu przetwarzania tworzyw sztucznych?
Następny artykułJakie znaczenie dla przedsiębiorstw ma utrzymanie infrastruktury elektrycznej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj